Informacje

prev
next

Sandra Kozioł w czołówce Polski

Szóste miejsce Sandry Koziol to najlepszy wynik reprezentantów naszego klubu podczas rozegranego w Łomży turnieju z Cyklu Grand Prix Polski Juniorek i Juniorów.
 
Sandra wygrała grupę, a w głównej drabince pokonała na początek po zaciętym pojedynku 4:3 Klaudię Franaszczuk (Skarbek Tarnowskie Góry). W kolejnej rundzie tenistiki Dojlid znów stoczyła zacięty bój, tym razem z Natalią Matwiszyn (AZS UE Wrocław) i znów zwyciężyła 4:3, a w ostatnim secie 14:12. 
 
W ćwierćfinale Sandra trafiła na najwyżej rozstawioną w turnieju Annę Węgrzyn (AZS UE Wrocław) i przegrała 0:4. Zawodniczka z Wrocławia zajęła potem drugie miejsce, ulegając w finale swojej siostrze - Katarzynie Węgrzyn.
 
Postawa naszych juniorek zasługuje na pochwałę, bo w głównym turnieju mieliśmy aż cztery reprezentantki, a warto zaznaczyć, że Julia Jackowska i Ola Jarkowska przebiły się przez eliminacje. Niewiele zabrako też Kamili Gryko, która wygrała w grupie elimincyjnej dwa z trzech pojedynków, ale nie awansowała dalej po przeliczeniu bilansu setów.
 
Ostatecznie Sandra Kozioł zajęła szóste miejsce, Weronika Mielnicka - 19, Aleksandra Jarkowska - 21-24, Julia Jackowska - 25-32, a Kamila Gryko - 41-48.
 
Gorzej poszło juniorom. Przemek Walaszek wygrał grupę w turnieju głównym, ale w fazie pucharowej już w pierwszej rundzie pregrał 1:4 z Szymonem Najderem (ZK Drzonków) i ostatecznie zajął 16. miejsce. Marcin Olszewski został sklasyfikowany na lokatach 21-24.
 
- Zabrakło co prawda miejsca na podium, ale lokaty były przyzwoite, a ważne jest też to, że w głównej drabince mieliśmy aż sześciu reprezentantów. To potwierdza naszą przynależność do krajowej czołówki - ocenia menadżer Dojlid Piotr Anchim.  
 
(na zdjęciu Sandra Kozioł)

 SPONSORZY Klubu:

         

SPONSORZY TECHNICZNI:

    

SPonsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: