Informacje

prev
next

Lotto Superliga: Mecz za sześć punktów

O kontynuację zwycięskiej passy powalczą Dojlidy Wschodzący Białystok. W piątek nasz zespół zagra w meczu 16. kolejki Lotto Superligi w Bydgoszczy z Zooleszcz Gwiazdą.
 
Po wygranej 3:0 z Morlinami Ostróda i 3:1 ze Spójnią Warszawa doskoczyliśmy do reszty stawki, ale wciąż pozostajemy w strefie spadkowej i bardzo potrzebujemy kolejnych wygranych.
 
- To będzie spotkanie za sześć punktów, bo obie drużyny są poważnie zagrożone degradacją i muszą zwyciężać. Co ciekawe, nasze drogi znów się krzyżują. Najpierw razem walczyliśmy o awans, w minionym sezonie biliśmy się o czwarte miejsce, premiowane grą o medale Lotto Superligi, a teraz bronimy się razem przed spadkiem - mówi menadżer naszego klubu Piotr Anchim.
 
Należy się spodziewać bardzo zaciętego spotkania, tak, jak było w październiku w naszej hali, kiedy Dojlidy Wschodzący Białystok wygrały 3:2. 
 
- Tyle że Zbigniew Leszczyński z Gwiazdy ściągnął koło ratukowe, w postaci Chińczyka Wei Cai, który regularnie gra w tamtejszej Superlidze. Rywale są zatem poważnie wzmocnieni, a u nas pod dużym znakiem zapytania stoi występ Yongyina Li, który miał wstrząs mózgu. Stąd faworytem tego meczu są gospodarze - dodaje Piotr Anchim.
 
Obok Wei Cai w drużynie bydgoskiej zagrają prawdopodobnie mający w tym sezonie już 14 indywidualnych zwycięstw Rosjanin Wiaczesław Burow oraz Tomasz Tomaszuk. My rzucimy do walki naszego kapitana Wandżiego, Białorusina Pawła Platonowa oraz Yongyina Li, a w razie jego nieobecności - Przemka Walaszka. 
 
- Nie możemy z Bydgoszczy wrócić z niczym, bo nasza sytuacja w tabeli znów zrobi się niezwykle trudna, a szanse na uniknięcie  degradacji poważnie spadną. Stąd tak duża ranga tego występu i wierzę, że nasi tenisiści sprostają temu wyzwaniu - kończy Piotr Anchim.   
 
(na zdjęciu Paweł Platonow)

 SPONSORZY Klubu:

         

SPONSORZY TECHNICZNI:

    

SPonsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: