Informacje

prev
next

Lotto Superliga: Znów mamy trzy punkty!

Cała pula, czyli trzy punkty, padła łupem naszej drużyny w meczu 15. kolejki Lotto Superligi ze Spójnią Warszawa. Dojlidy Wschodzący Białystok zwyciężyły 3:1.
 
Droga do zwycięstwa wcale nie była jednak usłana różami. Przeciwnie, na początku było mocno pod górę. Z powodów zdrowotnych w naszej drużynie nie mógł zagrać Chińczyk Yongyin Li. W tej sytuacji najlepiej by się stało, gdyby na najsłabszym zawodnikiem Spójni, którym jest Krzysztof Stępień, zagrał Przemek Walaszek. Niestety, goście ze stolicy uniknęli tego, nie wystawiając swego tenisisty na pozycje numer trzy.
 
Ale wiadomo, że i tak wszystko rozstrzyga się przy stole. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie, a marsz po zwycięstwo spacerkiem rozpoczął Wandżi, z którym Krzysztof Stępień ugrał jedynie cztery wymiany.
 
Potem nie było już tak łatwo. Paweł Platonow rozpoczął pojedynek z Patrykiem Chojnowskim od straty pięciu punktów z rzędu. Przy stanie 1:6 nasz tenisista zaczął się jednak odradzać i odrabiać straty. Niesiony dopingiem Białorusin wyrównał na 8:8, za moment miał piłeczkę setową, którą efektownie wykorzystał atakując serwis przeciwnika.
 
Bardzo zacięta była druga partia, w której żaden z tenisistów nie osiągnął większej niż dwupunktowa przewagi. W końcówce Paweł nie wykorzystał dwóch setboli, ale za trzecim razem dopiął swego.
 
Patryk Chojnowski zmobilizował się i w kolejnym secie nie dał szans naszemu tenisiście, zwyciężając 11:4, ale czwarta partia była popisem Platiego, który wygrał do siedmiu i w całym meczu Dojlidy Wschodzący Białystok prowadziły już 2:0.
 
Przemek Walaszek włożył wiele serca w pojedynek z Piotrem Chodorskim i dwóch setach był jak najbardziej równorzędnym rywalem dla rutynowanego zawodnika Spójni. Druga partię nasz junior nawet wygrał w bardzo dobrym stylu 11;6, ale w całym boju był jednak słabszy od rywala i uległ mu 1:3.
 
Na szczęście zwycięstwo przypieczętował Wandżi. Nasz kapitan zaczął bój z Chojnowskim od prowadzenia 5:1, ale potem oddał inicjatywę i przegrał seta do dziewięciu. Potem jednak tenisista Spójni nie miał już nic do powiedzenia i mecz skończył się.
 
Mamy już 13 punktów i doskoczyliśmy do reszty stawki. A już w piątek czeka nas arcyważny mecz w Bydgoszczy z Gwiazdą.
 
WYNIK
Dojlidy Wschodzący Białystok - Spójnia Warszawa 3:1
Wang Zeng Yi - Krzysztof Stępień 3:0 (11:1, 11:1,m 11:2)
Paweł Platonow - Patryk Chojnowski 3:1 (11:9, 13:11, 4:11, 11:7)
Przemysław Walaszek - Piotr Chodorski 1:3 (8:11, 11:6, 7:11, 4:11)
Wang Zeng Yi - Patryk Chojnowski 2:1 (9:11, 11:5, 11:6)

 SPONSORZY Klubu:

         

SPONSORZY TECHNICZNI:

    

SPonsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: