Aktualności

Ta seria kiedyś musi się skończyć

W czwartek Dojlidy Wschodzący Białystok podejmą Morliny Ostróda w meczu 14. kolejki Lotto Superligi. Ten mecz ma ogromne znacznie.
 
– Wygraliśmy z Morlinami w Ostródzie 3:2, więc możemy je pokonać także u siebie. Karta musi się kiedyś przecież odwrócić, bo ani nie mamy tak słabego składu, ani nie gramy tak źle, by mieć tak mały dorobek punktowy – mówi Piotr Anchim, menadżer naszego klubu.
 
We wtorkowym meczu przeciwko liderowi z Jarosławia nasi tenisiści podjęli rękawicę, walczyli i pozostawili po sobie dobre wrażenie.
 
– Układ sił w pewnie sposób oddaje to, że Kolping Frac kilka dni wcześniej wygrał w Ostródzie 3:1, a nas u siebie pokonał 3:0. Spodziewać się można zatem zaciętego spotkania, ale pokonanie Morlin wcale nie leży poza zasięgiem naszych możliwości – dodaje Piotr Anchim.
 
Najmocniejszym punktem gości jest reprezentujący Kanadę Chińczyk Zhen Wang, który ma indywidualny bilans 11 zwycięstw i dziesięć porażek . W pierwszym meczu pokonał on Wandżiego 2:1 i nasz kapitan będzie miał okazję do rewanżu. Obok Wanga, w Morlinach zagrają: Dmitrij Prokopcov i Bartosz Such,. My wystawiamy żelazny ostatnio skład: Wandżi, Paweł Platonow i Yongyin Li.
 
– Droga z Jarosławia do Białegostoku nie była przyjemna, bo wszyscy byliśmy zdenerwowani i rozczarowani. Można było w hali lidera ugrać bowiem znacznie więcej. Oby ta sportowa złość przerodziła się w dobrą formę w meczu z Morlinami – kończy menadżer Dojlid Wschodzący Białystok.
 
Czwartkowy mecz w hali przy ul. Suchowolca rozpocznie się o godz. 18. Zapraszamy kibiców do dopingowania naszego zespołu, bo zwycięstwo sprawi, że szanse na pozostanie w Lotto Superlidze wzrosną.
 
(fot. Robert Kruk)

 SPONSORZY Klubu:

              

Sponsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: