Informacje

Lotto Superliga: Postawmy się liderowi

Przegraliśmy bitwę, ale wojna trwa. Kolejna jej odsłona będzie miała miejsce we wtorek w Jarosławiu, gdzie zagramy z liderem, którym jest Kolping Frac.
 
Sytuacja Dojlid Wschodzący Białystok jest trudna, ale wciąż można uniknąć degradacji z Lotto Superligi.
 
-  Strata do bezpiecznego miejsca nie jest duża. Jedna wygrana za trzy punkty może sprawić, że nasze szanse bardzo wzrosną. Dlatego wygranych musimy szukać wszędzie, nawet w hali lidera i jedziemy postawić się gospodarzom - mówi Piotr Anchim, menadżer naszego klubu.
 
Skala trudności będzie ogromna, bo rozpędzeni rywale wygrali dziewięć ligowych spotkań z rzędu. Nasi tenisiści muszą zatrzymać: Chorwata Tomislava Pucara, Anglika Paula Drinkhalla oraz Polaka Patryka Zatówkę.
 
- Supersiłą naszych przeciwników jest Chińczyk Yingchao Ho, który wygrał dotąd w lidze wszystkie pojedynki. Bez niego Jarosław to wciąż bardzo mocny zespół, ale z pewnością do pokonania i nie przestraszymy się rywali. Już bardziej boję się tego, że będą problemy z presją, która na nas ciąży, bo bardzo potrzebujemy przełamania - uważa Piotr Anchim.
 
Oby zatem Wang Zeng Yi, Paweł Platonow i Yongyin Li nie ulegli presji i rozegrali dobry, a co najważniejsze - zwycięski mecz.
 
- U siebie przegraliśmy 1:3, ale Paweł był bliski pokonania Pucara i mogło być inaczej. Patrząc na indywiduany ranking rywali, to aż dwóch ma ujemny bilans stoczonych pojedynków, a więc można ich pokonać. Najbardziej należy się obawiać Anglika Drinhalla - kończy menadżer naszego klubu.
 
Z pewnością przerwanie wspaniałej serii lidera nie tylko poprawiłoby sytuację Dojlid w tabeli, ale także dodałoby wiary w siebie naszym tenisistom. Dlatego trzymajmy kciuki za korzystny rezultat. Początek meczu w Jarosławiu we wtorek, o godz. 18. 
 
(na zdjęciu Li Yongyin, fot. Robert Kruk)

 SPONSORZY Klubu:

              

Sponsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: