Aktualności

Wierzymy w nasz klub

Kończący się 2017 rok był udanym okresem dla Dojlid Białystok, chociaż cieniem kładzie się słaba postawa męskiej w rozgrywkach Lotto Superligi.
 
– Z pewnością nasz zespół gra znacznie poniżeń oczekiwań i możliwości. Ale wierzę w tych zawodników i liczę, że w rundzie rewanżowej rozpoczniemy atak z ostatniego miejsca i Dojlidy Wschodzący Białystok pozostaną w elicie – mówi menadżer naszego klubu Piotr Anchim.
 
W zupełnie innych nastrojach byliśmy w pierwszym półroczu, kiedy nasz zespół spisywał się rewelacyjnie. Jako beniaminek zajął piąte miejsce i był bliski strefy medalowej.
(dobra gra Wandżiego w I połowie 2017r. dała nam 5 miejsce w Lotto Superlidze)
 
– Na pewno odnaleźć muszą się Wandżi i Paweł Platonow. Jeśli tak się stanie, to powinniśmy rozpocząć marsz w górę tabeli – dodaje Piotr Anchim.
 
Wiele radości dostarczyła żeńska drużyna, która z łatwością wywalczyła awans do pierwszej ligi. Tam bardzo młody, oparty o juniorki zespół, wsparty doświadczoną Białorusinką Iriną Lorczanką spisuje się świetnie i jest na czwartym miejscu.
 
– Pokonaliśmy między innymi najlepsze drużyny – Gdańsk i Chełmno, co świadczy o możliwościach tych zawodniczek. Nie ma żadnego ciśnienia na drużynie, ale nie będziemy też jej hamować. Niech dziewczyny grają najlepiej jak potrafią - zaznacza menadżer Dojlid.
(Weronika Mielnicka zanotowała najlepszy bilans w 1 lidze: 11 zwycięstw i 7 porażek na 1 stole)
 
Przez cały rok byliśmy widoczni na arenach krajowej i międzynarodowej w występach indywidualnych.
 
– Mamy osiem medali mistrzostw Polski w różnych kategoriach wiekowych. Przemek Walaszek, Kamila Gryko, Weronika Mielnicka i Sandra Kozioł odnoszą coraz więcej sukcesów. Kamila i Przemek mają za sobą start na mistrzostwach Europy kadetów i juniorów w Portugalii. Wandżi jest podporą reprezentacji Polski, a Platonow – Białorusi. Z pewnością zawodnicy Dojlid skutecznie promują Białystok w kraju i poza jego granicami – wylicza Piotr Anchim.
(W 2017 startowaliśmy w ogólnopolskich Turniajach Grand Prix we wszystkich kategoriach wiekowych !)
 
Warto też wspomnieć o fali najmłodszego narybku tenisowego naszego klubu, który zaczyna piąć się w regionalnej i krajowej hierarchii.
 
Dojlidy odnosiły też sukcesy organizacyjne. To w Białymstoku odbył się barażowy mecz o awans do drużynowych mistrzostw Europy Polska - Czechym, wygrany przez nasza reprezentację 3:0. To najlepiej świadczy o tym, jak ważnym punktem na tenisowej mapie Polski jest stolica Podlasia .
(To w Białymstoku Reprezentacja Polski Seniorów wywalczyła awans na tegoroczne Mistrzostwa Europy poknując 3:0 w meczu baraźowym Czechów)
 
Z okazji zbliżającego się nowego – 2018 roku, życzymy naszym kibicom, zawodnikom i wszystkim sympatykom tenisa stołowego w regionie wielu sportowych emocji i wierzymy, że nadal będziecie wspierać Dojlidy Białystok. Do zobaczenia na meczach ligowych, turniejach indywidualnych i innych zawodach, organizowanych przez nasz klub.
 
 
(fot. Robert Kruk)
 

 SPONSORZY Klubu:

              

Sponsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: