Aktualności

Junior poprawił nam humory

Po słabych występach naszej drużyny w Lotto Superlidze humory poprawił nam Przemek Walaszek, który zajął drugie miejsce na turnieju Grand Prix Juniorów w Ostródzie.
 
- Przemek potwierdził, że należy do krajowej czołówki w tej grupie wiekowej, a cenne jest to, że w Ostródzie pokonał kilku renomowanych przeciwników - mówi menadżer Dojlid Piotr Anchim.
 
Przemek Walaszek zaczął turniej niefortunnie, od porażki 2:3 z Jakubem Kuźmiczem z Ostródzianki. Potem jednak wygrał pozostałe pojedynki grupowe bez straty seta i awansował do głównej drabinki. W niej na otwarcie nasz tenisista zanotował cenny sukces, pokonując 4:2 rozstawionego z dwójką Jana Zandeckiego (AZS AWFiS Gdańsk). Potem było gładkie zwycięstwo bez straty seta z Jakubem Miszkurką (Hals Warszawa), a w ćwierćfinale wygrana 4:2 z Maciejem Kubikiem (Olimpia-Unia Grudziądz). W półfinale nasz junior ograł 4:2 kolejnego zawodnika z Grudziądza - Kamila Dziadka, co dało mu przepustkę do walki o końcowy triumf. 
 
W finale na Przemka Walaszka czekał trzeci z tenisistów Olimpii-Unii - Samuel Kulczycki. Pojedynek był bardzo zacięty. Na początku dominował rywal, który wygrał dwie partie. Potem wiatr w żagle złapał nasz zawodnik, który wyszedł na prowadzenie 3:2.
 
- W szóstej i w siódmej partii Przemek prowadził po 5:1, a w decydującym secie miał przy stanie 10:9 piłeczkę meczową. Niestety, lepszy finisz miał Kulczycki, który wygrał 4:3. Ale i tak nasz zawodnik może być zadowolony ze swojej postawy - ocenia Piotr Anchim.
 
Wśród juniorek w głównej drabince grała Sandra Kozioł, która po pokonaniu 4:0 w derbowym pojedynku Gabrieli Dyszkiewcz z ATS Białystok, przegrała 2:4 w 1/8 fiału z Mają Miklaszewską (MRKS Gdańsk). Potem Sandra pokonała wszystkie przeciwniczki, zajmując ostatecznie dziewiąte miejsce.  
 
W II Grand Prix Polski Juniorów startowało w sumie 10 zawodników UKS Dojlidy Białystok. Oprócz wspomnianych Walaszka i Kozioł swój start zaliczyli także: Weronika Mielnicka, Kamila Gryko, Julia Jackowska, Michalina Górska, Aleksandra Jarkowska, Mateusz Repke, Marcin Olszewski i Maciej Piszczatowski. 
 
(fot. Robert Kruk)

 SPONSORZY Klubu:

              

Sponsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: