Informacje

Znów bez zwycięstwa

Ósmą porażkę w bieżącym sezonie Lotto Superligi poniosły Dojlidy Wschodzący Białystok, ulegając w Rzeszowie AZS Politechnice 2:3.
 
– Powinniśmy się cieszyć ze zdobytego w hali drużyny ze ścisłej czołówki punktu. Ale w naszej sytuacji wielkich powodów do radości nie ma, bo wciąż jesteśmy na ostatnim miejscu. Potrzebujemy zwycięstw i to za trzy punkty – komentuje menadżer naszego klubu Piotr Anchim.
 
W Rzeszowie mieliśmy dwa debiuty. W roli już nie tylko kapitana, ale i grającego trenera wystąpił Wandżi, a pierwszy raz w naszym kraju zaprezentował się pozyskany niedawno Chińczyk Yongyin Li.
 
Zaczął Wandżi, który w trzech setach pokonał lidera rankingu indywidualnego Lotto Superligi – Gustavo Tsuboi. Pojedynek toczył się według reguły własnego serwisu, przy którym obaj tenisiści zdobywali większość punktów. Na szczęście końcówki wszystkich setów należały do naszego kapitana i objęliśmy prowadzenie.
 
Potem, także 3:0, Yongyin Li ograł Tomasza Lewandowskiego. 18-latek z Chin miał co prawda poważne kłopoty z odbiorem podania przeciwnika, ale nadrabiał to własnym serwisem i potężnymi atakami z forhendu. Starcie nasz nowy zawodnik zakończył efektowną akcją w obronie i było już 2:0 dla Dojlid Wschodzący Białystok!
 
Niestety, na tym dobre wiadomości się skończyły. Paweł Platonow nie nawiązał walki z Wasilijem Lakiejewem, Yonguin Li walczył zaciekle, ale nie znalazł recepty na serwisy i błyskawiczne ataki Gustavo Tsuboi i o wyniku decydował pojedynek Lewandowskiego z Wandżim. Nasz kapitan wygrał pierwszego seta na przewagi, a w drugim miał piłeczkę meczową. Chybił, za moment przegrał kolejne dwie wymiany, a w decydującej partii już nie istniał. Kolejna porażka naszej drużyny stała się faktem.
 
Szansę na przełamanie złej serii nasz zespół będzie miał już w czwartek, kiedy zmierzy się u siebie z Polonią Bytom. Zapraszamy do dopingu, który bardzo się w trudnej sytuacji naszym tenisistom przyda. Początek o godz. 18.
 
WYNIK
AZS Politechnika Rzeszów - Dojlidy Wschodzący Białystok 3:2
Gustavo Tsuboi - Wang Zeng Yi 0:3 (11:13, 10:12, 7:11)
Tomasz Lewandowski - Yongyin Li 0:3 (9:11, 7:11, 10:12)
Wasilij Lakiejew - Paweł Platonow 3:0 (11:7, 11:7, 11:6)
Gustavo Tsuboi - Yongyin Li 2:1 (11:4, 8:11, 11:7)
Tomasz Lewandowski - Wang Zeng Yi 2:1 (10:12, 13:11, 11:5)
 
(fot. Robert Kruk)

 SPONSORZY Klubu:

              

Sponsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: