Informacje

Li Yongyin w Białymstoku!

Przed wtorkowym meczem Lotto Superligi z AZS Politechniką Rzeszów w składzie Dojlid Wschodzący Białystok znalazł się 18-letni Chińczyk Yongyin Li.
 
– To zawodnik, który nigdy jeszcze nie był nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Jego ściągnięcie w miejsce Soumyajita Ghosha to ryzyko, ale zdecydowaliśmy się je podjąć w obliczu trudnej sytuacji w tabeli – tłumaczy menadżer naszego klubu Piotr Anchim.
 
Młody Chińczyk jest już w Białymstoku, a jego ściągnięcie w tak krótkim czasie to z pewnością sukces logistyczny.
 
– Były problemy z dostaniem wizy i kupnem biletów, ale najważniejsze, że się udało. Li przyjechał bardzo zmęczony, a na dodatek w podróży nie ominęły go przygody. Lot był opóźniony, a potem zginął mu bagaż. Na szczęście rakietkę miał w podręcznym. Ale widać już, że odzyskuje wigor i na treningach wygląda dobrze. Zwraca uwagę jego serwis i forhend – opowiada Piotr Anchim.
 
Młodego tenisistę do naszego klubu polecił Wandżi, który latem trenował z nim w Chinach. Trudno na razie oceniać, jak nasz nowy zawodnik spisze się w Rzeszowie.
 
– Nie można wykluczyć, że będzie stremowany, bo przecież wszystko jest dla niego nowe. Polska jest zagadką dla niego, ale działa to też w drugą stronę. Nasi przeciwnicy go nie znają i nie wiedzą, co potrafi i na co go stać – zaznacza menadżer Dojlid Wschodzący Białystok.
 
W nowej roli w Rzeszowie wystąpi też Wandżi, który będzie pełnić funkcję grającego trenera. Skład naszej drużyny uzupełni Białorusin Paweł Platonow.
 
Gospodarze wystawią zapewnie przeciwko nam lidera rankingu indywidualnego Lotto Superligi – Gustavo Tsuboi, a także Rosjanina Wasilija Lakiejewa oraz Tomasza Lewandowskiego.
 
Trzymamy kciuki za nasz zespół i liczymy na udany debiut Yongyina Li.
 
(fot. prywatne)

 SPONSORZY Klubu:

              

Sponsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: