Informacje

prev
next

Spełnił się koszmar

Chyba w najczarniejszych snach nikt w Dojlidach Wschodzący Białystok nie przewidywał takiego wyniku meczu z Wartą Kostrzyn. Niestety, przegraliśmy 1:3.
 
Już początek spotkania z beniaminkiem Lotto Superligi wskazywał, że nie będzie różowo. Soumyajit Ghosh nie radził sobie z szybkimi atakami Daniela Bąka, szczególnie na początku wszystkich setów. Już na otwarcie przegrywał 1:7 i chociaż ruszył w pościg, to uległ rywalowi 9:11. W pozostałych partiach było podobnie. Hindus dogonił przeciwnika tylko w trzecim secie, kiedy przy stanie 8:10 obronił dwa meczbole, potem trzeciego i wygrał na przewagi. Za moment jednak tenisista Warty pozbawił go złudzeń i było 0:1.
 
Wandżi stoczył zacięty bój z najlepszym zawodnikiem gości – Siu Hang Lamem. Gracz z Hongkongu okazał się niezwykle trudnym rywalem, który nie miał większych problemów z odbiorem serwisu naszego kapitana. Mimo to Wandżi wygrał drugą partię, a w czwartej miał dwie piłeczki setowe. Można tylko gdybać, co by się stało w wypadku doprowadzenia do remisu 2:2. Zamiast tego po dwóch pojedynkach Warta prowadziła już 2:0.
 
Walkę w niezwykle trudnej sytuacji podjął Paweł Platonow. Nasz Białorusin przegrał sety pierwszego i trzeciego, ale błyskawicznie i w efektownym stylu doprowadzał do remisu. Piąta partia to prawdziwa wojna. Plati miał w niej dwa meczbole, a jego rywal aż trzy. Ostatnie słowo należało do naszego tenisisty, który triumfował 16:14.
 
Zabłysła iskierka nadziei na jakąkolwiek zdobycz punktową, bo Soumyajit Ghosh ograł w pierwszym secie Lima 11:9. Niestety, w kolejnych zawodnik z Hongkongu spisał się znakomicie i sprawił, że koszmar naszej drużyny stał się faktem.
 
Dojllidy Białystok - Warta Kostrzyn 1:3
Soumyajit Ghosh - Daniel Bąk 1:3 (7:11, 8:11, 13:11, 5:11)
Wang Zeng Yi - Siu Hang Lam 1:3 (8:11, 11:9, 4:11, 14:16)
Paweł Płatonow - Jakub Perek 3:2 (9:11, 11:5, 7:11, 11:5, 14:12)
Soumyajit Ghosh - Siu Hang Lam 1:2 (11:9, 7:11, 4:11)
 
(fot. Robert Kruk)

 SPONSORZY Klubu:

         

SPONSORZY TECHNICZNI:

    

SPonsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: