Informacje

Ta porażka bardzo boli

Po raz pierwszy w tym sezonie Lotto Superligi nasza drużyna przegrała na sucho. Dojlidy Wschodzący Białystok uległy 0:3 mistrzom Polski z Grodziska Mazowieckiego i znów są na ostatnim miejscu w tabeli.
 
– Przegrać z mistrzami nie jest plamą na honorze, ale na pewno mogliśmy stworzyć Dartom mowi Bogorii więcej problemów. Szczególnie, że graliśmy przed własną publicznością. Ta porażka bardzo boli – ocenia menadżer naszego klubu Piotr Anchim.
 
Zaczęło się pod pojedynku dwóch reprezentantów Polski. Niestety, Wandżi praktycznie nie nawiązał walki z Danielem Górakiem. Od połowy pierwszego seta, kiedy nasz kapitan prowadził 5:2, zawodnik gości rządził i dzielił przy stole, zdobywając punkt za punktem.
 
– Wandżi nie lubi grać z Góra kiem, ale i tak spisał się znacznie poniżej możliwości i oczekiwań – zaznacza Piotr Anchim.
 
W pierwszym pojedynku walki było mało, za to w starciu Soumyajit Ghosh - Han Chuanxi kibice zobaczyli jej bardzo wiele. Nasz Hindus przegrał dwa pierwsze sety, ale z każdą wymianą spisywał się lepiej. Trzecią partię rozstrzygnął już na swoją korzyść, a w czwartej zmiażdżył rywala do trzech. Niestety, końcówka decydującego seta należała do Chińczyka, który skończył zacięty bój przy trzecim meczbolu. 
 
– Szkoda, bo Ghosh był bardzo blisko zwycięstwa. Gdyby zdobył punkt, może spotkanie potoczyłoby się inaczej. A tak, Paweł Platonow nie dał rady Pavlowi Siruckowi i było po  wszystkim - podsumowuje Piotr Anchim.
 
W najbliższy czwartek naszą drużynę czeka kolejny, niezwykle ważny mecz. Do Białegostoku przyjeżdża Warta Kostrzyn.
 
Dojlidy Wschodzący Białystok - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
Wang Zeng Yi - Daniel Górak 0:3 (9:11, 6:11, 4:11)
Soumyajit Ghosh - Han Chuanxi 2:3 (4:11, 11:13, 11:8, 11:3, 9:11)
Paweł Plato now - Pavel Sirucek 1:3 (8:11, 6:11, 11:6, 8:11)
 
(na zdjęciu od lewej: Piotr Anchim i Soumajit Ghosh, fot. Robert Kruk)

 SPONSORZY Klubu:

              

Sponsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: