Aktualności

1 liga kobiet: Dojlidy sprawiły sensację

Inauguracja I ligi kobiet w naszej hali wypadła rewelacyjnie. Dojlidy ograły 6:4 niepokonany dotąd MRKS Gdańsk.
 
- To bez wątpienia sensacja i duży sukces naszej młodej drużyny. Dziewczyny znów pokazały, że pierwsza liga ich nie przerasta i coraz pewniej się w niej czują - komentuje menadżer naszego klubu Piotr Anchim.
 
Tenisistki z Gdańska wygrały dotąd wszystkie mecze, a ich dwie zawodniczki: Maja Miklaszewska i Aleksandra Michalak miały na koncie komplet wygranych pojedynków. Były zatem w Białymstoku faworytkami, tymczasem spotkanie już na początku fantastycznie ułożyło się dla Dojlid.
 
- Rozpoczęła Weronika Mielnicka, pokonując Martę Krajewską, potem swoje pojedynki wygrały także Kamila Gryko oraz Sandra Kozioł i prowadziliśmy 3:0. Co prawda porażkę z Miklaszewską poniosła Julia Jackowska, ale była bardzo stremowana obecnością ponad stu widzów, którymi byli między innymi uczestnicy odbywajacych się u nas zawodów Grand Prix Polski Weteranów. Julka szybko się pozbierała, wraz z Kamilą wygrała debel i po grach podwójnych prowadziliśmy 4:2 - opowiada Piotr Anchim.
 
Pojawiła się  szansa na niespodziewany triumf, która wkrótce wzrosła jeszcze bardziej, bo cenne zwycięstwo nad Agnieszką Kaczmarek odniosła Weronika Mielnicka. Pojedynek miał emocjonujący przebieg. Nasza zawodniczka prowadziła 2:1 w setach i 10:5. Rywalka wykazała jednak wiele zimnej krwi, odrobiła straty i doprowadziła do remisu, a potem wygrała na przewagi. Kiedy w decydującej partii to Kaczmarek zwyciężała 8:4, wydawało się, że Gdańsk zdobędzie punkt. Tymczasem Weronika nie załamała się i doprowadziła spotkanie do zwycięskiego dla siebie końca, podwyższając prowadzenie Dojlid na 5:2.
 
Decydujący cios zadała Julia Jackowska i porażki Kamili Gryko oraz Sandry Kozioł nie miały już znaczenia. Komplet punktów został w Białymstoku!
 
Dojlidy Białystok - MRKS Gdańsk 6:4
Punkty dla naszego zespołu: Weronika Mielnicka - 2; Kamila Gryko - 1,5; Julia Jackowska - 1,5; Sandra Kozioł - 1.
 
(na zdjęciu Weronika Mielnicka, fot. Robert Kruk)

 SPONSORZY Klubu:

              

Sponsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: