Aktualności

Nasz junior postraszył mistrza Polski

W Gdańsku został rozegrany pierwszy turniej z cyklu Grand Prix Polski Seniorek i Seniorów. Zagrało w nim 11 reprezentantów Dojlid Białystok.
 
- Na zawodody pojechała nasza młodzież, która zdobywać miała doświadzenia - mówi menadżer naszego klubu Piotr Anchim.
 
Wśrod juniorów w turniej głównym zagra Przemysław Walaszek, zajmując ostatecznie miejsca 41-48. Przemek w grupie trafił na aktualnego mistrza i reprezentanta kraju - Daniela Góraka z Bogorii Grodzisk Mazowiecki i stoczył z nim pasjonujący pojedynek. Pierwszego seta nasz junior przegrał 1:11, ale potem rozgorzała zacięta walka.
 
- Przemek grał bez obciążeń i spisywał się znakomicie. Jego utytułowany rywal miał duże problemy z odbiorem serwisu i pachniało niespodzianką. W piątym secie nasz tenisista prowadził 9:7 i serwował. Niestety, doświadczenie Góraka wzięło górę i skończyło się porażką Przemka 2:3 - opowiada Piotr Anchim.
 
W eliminacjach gdańskiego turnieju grali: Krzysztof Kurlenda, Marcin Olszewski, Jakub Chojnacki, Paweł Piszczatowski oraz Mateusz Repke. Warto odnotować, że całe zawody wygrał były reprezentant Dojlid, obecnie grający w ATS Rumia - Alan Woś, któremu serdecznie gratulujemy.
 
W turnieju głównym kobiet mieliśmy trzy zawodniczki. Sandra Kozioł nie musiała walczyć w kwalifikacjach, a przez eliminacyjne sito przebiły się Kamila Gryko i Julia Jackowska. Niestety, żadnej z nich nie udało się przebić do fazy pucharowej. OStatecznie Kamila i Julia zajęły miejsca 41-48,  Sandra 57-64. W eliminacjach odpadły Karolina Budenas oraz Aleksandra Jarkowska. 
 
 
(na zdjęciu Przemek Walaszek, fot. Robert Kruk)

 SPONSORZY Klubu:

              

Sponsor 1 Ligi kobiet:

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: