Bolesna porażka w Bydgoszczy

Tenisiści stołowi Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz po raz pierwszy w historii zwyciężyli we Wschodzący Białystok Superlidze za trzy punkty. Drużyna grającego trenera Zbigniewa Leszczyńskiego w rozegranym awansem spotkaniu pokonała we własnej hali Dojlidy Białystok 3:0. W pojedynku beniaminków swój premierowy punkty w tym sezonie wywalczył Alan Woś.

Stawiani w roli faworytów bydgoszczanie dość łatwo pokonali swojego przeciwnika 3:0. Gospodarze dominowali nad rywalami szczególnie w dwóch pierwszych pojedynkach. Najpierw as Zooleszcz Gwiazdy - Mihai Bobocica pokonał Rosjanina Artura Grigoreva 3:0, a następnie w identycznych rozmiarach z Bogusławem Koszykiem rozprawił się Leonardo Mutti.

Najwięcej emocji kibicom dostarczyła gra "trójek". Alan Woś, który przegrał wszystkie dotychczasowe partie, rywalizował z Piotrem Chmielem. Zawodnik Dojlid prowadził już 2:0 w setach i był na jak najlepszej drodze do przedłużenia rywalizacji w całym spotkaniu. Od trzeciej partii to jednak Woś grał lepiej i wygrywając kolejne trzy sety odniósł pierwszy w tym sezonie triumf we Wschodzący Białystok Superlidze.

- Przed dzisiejszym spotkaniem mój bilans był fatalny (0-3) i podszedłem do tego pojedynku z dodatkowym obciążeniem psychicznym. Chciałem bardzo wygrać, a to dodatkowo mnie "usztywniało". Po dwóch pierwszych setach całe to napięcie ze mnie zeszło i mogłem zagrać zdecydowanie odważniej, a przede wszystkim skuteczniej - powiedział po spotkaniu Alan Woś.

Wygrana za trzy punkty z Dojlidami Białystok znacznie podreperowała dorobek punktowy  Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz. Zespół, o którego sile decyduje duet ze słonecznej Italii, ma na swoim koncie aktualnie osiem "oczek. Cztery punkty mniej zainkasowali w dotychczasowych spotkaniach podopieczni menadżera Piotra Anchima.

Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - Dojlidy Białystok 3:0
Mihai Bobocica - Artur Grigorev 3:0 (11:7, 11:9, 11:8)
Leonardo Mutti - Bogusław Koszyk 3:0 (11:8, 11:9, 11:6)
Alan Woś - Piotr Chmiel 3:2 (6:11, 9:11, 11:5, 15:13, 11:6)