Aktualności

We wtorek mecz z Olimpią Unią Grudządz

 

Meczem z Palmiarną Zielona Góra rozpoczęliśmy maraton meczów Superligi w Białymstoku. Kibice, którzy wybrali się na to spotkanie na pewno nie mogą tego żałować. Emocje, dramaturgia i korzystny wynik sprawiają, że nasza drużyna jest w tym momencie na fali. 

Już w najbliższy wtorek, 21.10.2014 o godz. 18:00 ,  naszych tenisistów czeka jednak dużo trudniejsze zadanie. Do Białegostoku przyjeżdza naszpikowana gwiazdami Olimpia Unia Grudziądz, ktróra jest faworytem do zdobycia w tym sezonie Mistrzostwa Polski. Skad w jakim wystąpią goście jest trudny do przewidzenia, ponieważ Olimpia na sezon 2014/ 2015 zakontraktowała aż 6 graczy.

Kaii Yoshida to japoński zawodnik grający bliźniaczo podobnie do koreańskiego Mistrza Olimpijskiego Ryu Seung-mina. Zajmuje obecnie 36. miejsce w światowym rankingu ITTF. Jest najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem występującym w Superlidze. Jest praworęczny i preferuje styl piórkowy. W 1. kolejce dość łatwo ogrął 3:0 Lucjana Błaszyka. Jak na polskie warunki- prawdziwa gwiazda

Wang Yang - Chińczyk z słowackim paszportem . Bardzo widowiskowo grający, ze względu na defensywny styl gry. W poprzednim sezonie wystpował w niemieckiej Budneslidze w zepole Frickenhausen i notował skuteczność na poziomie 50 %. Aktualnie zajmuje 89 miejsce w światowym rankingu ITTF

Bartosz Such- od wielu lat jeden z najlepszych polskich tenisistów. Wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. 

Dan Peng- 16- letni Chińczyk, który był zapowiadany jako rewelacja tegorocznych rozgrywek, Rok temu można go było znaleźć w składzie jednego z zespołów Superligi Chińskiej, co już wiele o nim świadczy. 

Oprócz nich w składzie Grudządza widnieją: Patryk Zatówka i Huang Sheng Sheng ( Honkong )

Najbliższy wtorek- 21 października, godz. 18:00- Dojlidy Białystok- Olimpia Unia Grudziądz. Zapraszamy !

Poniżej przypomnienie najlepszych akcji z Palmiarnią Zielona Góra

 

( na zdjęciu Piotr Chmiel- fot. Robert Kruk )

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: