Aktualności

Zaczynamy Superligę meczem w Toruniu

 
Inaugurację Superligi rozpoczniemy jutro, tj. 7 października 2014 o godz. 18:00 w Toruniu, gdzie w ramach 1 kolejki zagramy z miejscową Energą Manekin. W składzie gospodarzy zagrają: Konrad Kulpa, Paweł Chmiel i Chen Wenxing.
 
Szczególnie nazwisko Azjaty działa tutaj na wyobraźnie kibiców. Chen Wenxing to naturalizowany reprezentant Austrii, medalista mistrzostw Świata i mistrzostw Europy. Zdobywaca Ligi Europy oraz zwycięzca tenisowej Ligi Mistrzów z austriackim zespołem SVS Niederossterich. Jego gra oparta jest na defensywie, więc jeżeli chodzi o styl, to jest to napewno jeden z najbardziej widowiskowo grających zwodników na świecie. Jego aktualny ranking ITTF to 51. pozycja.
 
Kulpa i Chmiel to natomiast reprezentanci Polski, którzy grają w Superlidze już któryś sezon z kolei. Kulpa grał w Toruniu w poprzednim sezonie, Chmiel przyszedł do Energi z Politechniki Rzeszowskiej. Ciekawostką jest fakt, że Paweł Chmiel to brat bliżniak Piotra Chmiela. Jeżeli los pozwoli to jest szansa, że oboje bracia staną na przeciwko siebie przy tenisowym stole. 
 
Jeżeli chodzi o nasz zespół, to wiadomo, że nikt nie stawia nas w roli faworytya. Przed meczem podam rówież skład w jakim wystąpimy- mówi Piotr Anchim

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: