Najbliższy mecz

FIBRAIN AZS POLITECHNIKA Rzeszów

vs

DOJLIDY Białystok

0 dni
:
9 godzin
:
38 minut
:
13 sekund

23-10-2020, godz: 18:00

Aktualności

Meng Zhen - W Białymstoku gra mi się bardzo dobrze

Zacznijmy od początku, Jak to się stało, że znalazłeś się w naszym kraju a po przygodach w innych polskich klubach zacząłeś bronić barw UKS Dojlidy Białystok ?

- Przygoda z Polską rozpoczęła się 8 lat temu, Miałem wtedy 17 lat i dzięki pomocy Błażeja Sucha przeniosłem się z Chin. Zacząłem wówczas grać w Gorzowie. Po przygodach w innych klubach trafiłem tutaj. Pomógł mi w tym Piotrek Anchim i uważam, że warto było tutaj przyjechać i zacząć grać.

Poziom gry w Chinach a w naszym kraju różni się zdecydowanie. Jak znaczne są to różnice ?

- Chiny a Polska to zupełnia inna liga. W Chinach wszyscy żyją tym sportem. Moim zdaniem poziom naszej Superligi jest równy drugiemu poziomowi rozgrywek w Chinach. Uważam, że nie dałbym rady sobie na wyższym poziomie u Siebie w kraju. Jak bym wrócił to pewnie grałbym w drugiej albo trzeciej lidze. 

A jak wygladają inne kwestie. Na przykład jak byś porównał swoje treningi tutaj a w Chinach ? 

- Treningi się różnią. W Chinach trenowałem codziennie po 6 godzin. Gdy przyjechałem tutaj do Polski to długość treningów była dużo mniejsza. W poprzednich klubach zazwyczaj po 2-3 godziny. Po przyjściu do Dojlid zacząłem starać się trenować więcej. Obecnie poświęcam na to koło 4 godzin dziennie. Same treningi też się troszkę różnią.

A same spotkania i ich organizacja ? 

- W moim kraju na spotkania przychodzi bardzo dużo osób. Jest tam większe zainteresowanie tym sportem. W Polsce tych kibiców na spotkaniach jes mniej ale widać, że bardzo lubią tenis i przychodzą na mecze z zainteresowaniem by nas wspierać. W Białymstoku gra się bardzo dobrze. Załatwione mamy wszystko to co trzeba by grać i trenować. Ogólnie Białystok to przyjemne miasto i nie ma dla mnie różnicy czy jestem tutaj czy u siebie w Chinach.

Razem z pozostałymi zawodnikami pierwszego zespołu widzicie mlodszych zawodników naszego klubu. Jak oceniasz ich poziom gry i szanse na sukces w dalszej karierze ?

- Gra tutaj paru dobrych młodych zawodników. Widać, że trenują i są zdolni zwłaszcza Krzysiek i Rafał. Będzie jednak ciężko im się wybić ponad I ligę. Superliga to bardzo wysoki poziom i naprawdę ciężko tam się dostać i grać.

Mówisz, że Superliga to bardzo wysoki poziom. Widać ten przeskok z I ligi do Superligi w waszym wykonaniu. Jak oceniasz szanse na utrzymanie ?

- Poziom Superligi różni się zdecydowanie. Mecze są o wiele cięższe. Myślę jednak, że szanse na utrzymanie są. Zostało nam kilka spotkań z zespołami z dolnej części tabeli. Poziom tych klubów jest wyrównany i mam nadzieję, że dopisze nam szczęście i się utrzymamy,

( na zdjęciu Meng Zheng, fot. Robert Kruk)

Autor: M.K.

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: