Aktualności

Jak rezerwy z rezerwami

W niedzielę nasze rezerwy czeka mecz barażowy o awans do II ligi. W Białymstoku gościć będą Morliny II Ostróda.
 
- To bardzo trudny przeciwnik i nasza młodzież, wspartą rutyniarzami, czyli Marcinem Jarkowskim i moją skromną osobą, czeka niezwykle ciężkie zadanie. Nie jesteśmy faworytem tego dwumeczu, ale to może i lepiej, bo z tej pozycji będzie nam się łatwiej grało – uważa menadżer Dojlid Piotr Anchim.
 
Czołową postacią zespołu z Ostródy jest Szymon Kolasa, aktualny wicemistrz Polski juniorów. Obok niego w Morllinach II grają też: Maksymilian Miastkowski, Łukasz Sokołowski, Jakub Kuźmicz i Wojciech Chrząszcz.
 
- Nie tylko reprezentant Polski Szymon Kolasa, ale i kilku innych zawodników z Ostródy to czołówka krajowa w kategorii juniorów. Sam jestem ciekaw, jak wypadniemy na tle tego groźnego przeciwnika – dodaje Piotr Anchim.
 
Niedzielny mecz Dojlidy II – Morliny II rozpocznie się o godz. 14, małej hali przy ul. Suchowolca 26. Rewanż zostanie rozegrany dopiero 18 czerwca w Ostródzie i dobrze by było, by nasi tenisiści czekali na niego z zaliczką z własnej hali. Zapraszamy kibiców do dopingu.
 
na zdjęciu: zespół Morlin II Ostróda

A jednak z Cukrownikiem

Zagłębie Lubin nie będzie rywalem Optima Polska Dojlid Białystok w barażach o ekstraklasę kobiet. Nasz zespół zmierzy się z Cukrownikiem Chybie.
 
- Zagłębie, które zostało mistrzem grupy południowej pierwszej ligi, zrezygnowało z udziału w barażach i dlatego doszło do zmiany przeciwnika. W naszej ocenie Cukrownik to drużyna z trochę niższej półki niż zespół z Lubina i nasze szanse wzrosły. Oczywiście, nie lekceważymy jednak rywala, ale chcemy wykorzystać okazję i zamierzamy dać z siebie wszystko, by wyjść zwycięsko z tej rywalizacji – mówi menadżer naszego klubu Piotr Anchim.
 
Walka zapowiada się ciekawie, bo dojdzie do starcia młodości Optima Polska Dojlid z rutyną Cukrownika. Szanse naszej drużyny zwiększa to, że oba spotkania barażowe (1 i 2 czerwca) odbędą się w Białymstoku. Już teraz warto zarezerwować sobie czas, by wesprzeć dopingiem nasze tenisistki w walce o ekstraklasę. 

Wojna o każdego seta

Po dramatycznym spotkaniu barażowym o awans do I ligi Dojlidy II Białystok przegrały w Lubartowie z Lewartem 3:7, ale awansowały do decydującej fazy dzięki lepszemu bilansowi setów.
 
- U siebie wygraliśmy 7:3, ale ostrzegałem, że Lewart we własnej hali zrobi wszystko, by odrobić straty i tak też się stało. Na obiekcie, gdzie warunki były więcej niż spartańskie, rywale czuli się bardzo pewnie i mecz okazał się dla nas niezwykle trudny – mówi menadżer naszego klubu Piotr Anchim, który wystąpił w tym spotkaniu jako jeden z zawodników gości.
 
Zaczęło się nieszczęśliwie dla naszej drużyny. W pierwszej serii singli, zacięte, pięciosetowe pojedynki przegrali Marcin Jarkowski i Paweł Piszczatowski i gospodarze z Lubartowa prowadzili 3:1. Jedyny punkt dla naszych rezerw zdobył Jakub Chojnacki, ogrywając bez straty seta Łukasza Drzewieckiego.
 
Jakby tego było mało, swoje spotkania po 2:3 przegrały oba nasze deble i sytuacja zrobiła się bardzo niekorzystna.
 
- W przerwie widać było zdziwienie na twarzach naszych młodszych zawodników, że po wyraźnej wygranej u siebie, rewanż tak się układa. Ale motywowałem ich, mówiłem, że trzeba toczyć wojnę o każdego seta, bo to może okzać się w ostatecznym rozrachunku kluczowe. Mateusz Repke, który jest jednym z najlepszym uczniów w naszej szkole, skrupulatnie liczył bilans setów i informował o aktualnej sytuacji – relacjonuje Piotr Anchim.
 
W drugiej serii singli wygrali Marcin Jarkowski i Paweł Piszczatowski. Przy wyniku 7:3 dla gospodarzy okazało się, że Dojlidy II mają o trzy sety wygrane więcej i to one awansowały do finałowej walki o I ligę.
 
Rywalem naszych rezerw będą teraz Morliny II Ostróda.
 
WYNIK
Lewart Lubartów – Dojlidy II Białystok 7:3
Punkty dla Dojlid: Marcin Jarkowski – 1; Paweł Piszczatowski – 1; Jakub Chojnacki – 1

Będą baraże o Ekstraklasę kobiet!

Brawa dla Dojlid II

Czytaj więcej...

Dwa ważne mecze na Dojlidach

Juniorki Dojlid na podium MP !

Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Czytaj więcej...

Deble w Lotto Superlidze!

Powiew ekstraklasy

 SPONSORZY Klubu:

              

PARTNERZY i Patroni Medialni:

      

 

 Sponsorzy i Partnerzy Superligi Tenisa Stołowego: