1 i 2 liga kobiet

Kobiecy zespół wrócił z remisem

Po bardzo zaciętym meczu 1. ligi kobiet zespół Optima Polska Dojlidy Białystok zremisował na wyjeździe z Dwójką Rawa Mazowiecka 5:5.

- Liczyliśmy w tym spotkaniu na zwycięstwo, ale punkt też trzeba uszanować. Szczególnie, że kilka dni przed meczem rozchorowała się i nie trenowała Kamila Gryko. Ważne, że nasze tenisistki walczyły i włożyły w występ wiele serca - ocenia menadżer naszego klubu Piotr Anchim.

Zaczęło się bardzo dobrze, bo w pierwszej serii singli wygrały Daria Kisiel, Weronika Mielnicka i Julia Jackowska i było 3:1 dla Optima Polska Dojlid. Kolejne oczko dołożył debel Kamila Gryko i Julia Jackowska i wydawało się, że komplet punktów pojedzie do Białegostoku.

W drugiej serii gier pojedynczych zwyciężyła niezawodna Daria Kisiel i brakowało nam już tylko jednego wygranego pojedynku do końcowego zwycięstwa. Weronika Mielnicka w piątym secie prowadziła z Pauliną Stachecką 10:8, ale nie wykorzystała dwóch piłeczek meczowych i przegrała. Po pięciu setach Hannie Prusińskiej uległa też Kamila Gryko i skończyło się remisem.

- Mamy za sobą dopiero kilka kolejek, ale już widać, że ten sezon będzie inny niż miniony. Stawka jest dużo bardziej wyrównana, a tabela bardzo płaska. Zapowiada się bardzo ciekawa walka - zaznacza Piotr Anchim.

WYNIK
Dwójka Rawa Mazowiecka - Optima Polska Dojlidy Białystok 5:5.

Punkty dla Dojlid: Daria Kisiel - 2; Julia Jackowska - 1,5; Weronika Mielnicka - 1; Kamila Gryko - 0,5.

Fot. Robert Kruk. Na zdjęciu: Weronika Mielnicka.

Sponsor 1 Ligi kobiet: