You are currently viewing PESYMISTYCZNY KONIEC PIERWSZOLIGOWYCH BARAŻY

PESYMISTYCZNY KONIEC PIERWSZOLIGOWYCH BARAŻY

W miniony weekend pierwszoligowe zespoły Dojlid rozegrały rewanżowe mecze w ramach baraży. Oba spotkania zakończyły się niestety porażkami przypominającymi przebiegiem pierwsze mecze. Dojlidy I nie awansowały tym samym do ekstraklasy kobiet, a Dojlidy II muszą pogodzić się z brakiem gwarancji występów w pierwszej lidze w przyszłym sezonie. 

Dojlidy I jechały na rewanż do Krakowa przede wszystkim po doświadczenie. W pierwszym spotkaniu uległy rywalkom 2:8, a szanse na wygraną na wyjeździe graniczyły z cudem. Rezultat drugiego spotkania okazał się wiadrem zimnej wody – dziewczyny przegrały spotkanie do zera, zdobywając zaledwie cztery sety. Wszystkie z nich należały do Mai Łakomej, która przegrała w piątym secie oba pojedynki singlowe. 

Dojlidy II miały ambicję poprawić wynik w sposób, który zagwarantuje utrzymanie. Niestety, Gliwice po raz kolejny triumfowały minimalną przewagą, wygrywając spotkanie 6:4. Punkty dla naszej drużyny zdobyła każda z zawodniczek: Michalina Górska półtorej, Ania Pacelt i Wiktoria Soczko po jednym oraz Kamila Gryko pół punktu. 

„Dziewczyny z drugiej drużyny zaryzykowały w meczu rewanżowym ustawieniem, wystawiając dwie najsilniejsze zawodniczki na pierwszy stół. Tego typu taktyka wymagała jednak wysokiej dyspozycji i punktowania od obu z nich, a tak się nie stało. Do zwycięstwa Gliwic najbardziej przyczyniła się Dominika Gilewska, nawiasem mówiąc białostoczanka – wygrała wszystkie cztery pojedynki w dwumeczu.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

Pierwszoligowe baraże były ostatnim startem naszych zawodniczek w sezonie, nie licząc międzynarodowych występów Karoliny Hołdy. Najbliższe miesiące juniorki spędzą budując formę na przyszły sezon. 

KS Bronowianka Kraków – UKS Dojlidy Białystok I 10:0 (SZCZEGÓŁOWE WYNIKI)
KTS Gliwice – UKS Dojlidy Białystok II 6:4 (SZCZEGÓŁOWE WYNIKI)