You are currently viewing PATRYK CHOJNOWSKI ZAGRA W DOJLIDACH!

PATRYK CHOJNOWSKI ZAGRA W DOJLIDACH!

Bardzo miło jest nam ogłosić, że do nowego składu Dojlid w Lotto Superlidze dołączył Patryk Chojnowski. Patryk jest dwukrotnym mistrzem paraolimpijskim, Mistrzem Polski seniorów z 2019 roku i jednym z najskuteczniejszych Polaków w całej Lotto Superlidze.

Patryk występował już w ośmiu różnych klubach Lotto Superligi. Ostatnim z nich była Polonia Bytom, z którą wywalczył w trwającym jeszcze sezonie brązowy medal. 

„Tak jak wspominałem,  z naszego dotychczasowego składu zostaje z nami tylko Japończyk Asuka Machi. Wandżi i Damian Węderlich odchodzą, a w ich miejsce pojawi się dwóch nowych zawodników. Jednym z nich będzie Patryk Chojnowski, którego nie trzeba  przedstawiać kibicom tenisa stołowego. Myślę, że w tym sezonie zbudujemy jeszcze silniejszy zespół i możemy śmiało myśleć o strefie medalowej” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

Patryk Chojnowski zagrał w sezonie 2023/2024 ze skutecznością powyżej 60%, a w półfinale Lotto Superligi tydzień temu pokonał Miłosza Redzimskiego. Prezentuje bardzo wysoki poziom od wielu lat, a najbliższe miesiące spędzi na intensywnych treningach do zbliżających się Mistrzostw Olimpijskich. Witamy w Białymstoku Patryk!