You are currently viewing TRUDNY POCZĄTEK PIERWSZOLIGOWYCH BARAŻY

TRUDNY POCZĄTEK PIERWSZOLIGOWYCH BARAŻY

W miniony weekend pierwszoligowe drużyny Dojlid zagrały swoje pierwsze spotkania barażowe. Oba zespoły odniosły niestety porażkę: Dojlid I uległy 2:8 Bronowiance Kraków, a Dojlidy II przegrały 4:6 z Gliwicami. Nadzieja nie jest jeszcze stracona, ponieważ baraże rozgrywane są w formule dwumeczowym.

Walczące o utrzymanie w pierwszej lidze Dojlidy II zagrały bardzo wyrównane spotkanie. Michalina Górska wygrała oba single, a Ania Pacelt zdobyła półtorej punktu wygrywając jedną grę indywidualną oraz debla w parze z Wiktorią Soczko. O zwycięstwie Gliwic przeważyły wyrównane wyniki na pierwszym stole. Komplet punktów dla rywalek zdobyły Dominika Gilewska (białostoczanka z pochodzenia, była zawodniczka Ósemki Białystok) oraz Dominika Banaś. 

Znacznie mniej wyrównany przebieg miał niedzielny mecz Dojlid I z Bronowianką Kraków. Po jedynym punkcie w singlach zdobyły Karolina Hołda i Maja Łakoma. Pozostałe pojedynki padły łupem dziewczyn z Krakowa. O wyniku zaważyć mogła nieobecność Zuzi Borek, która nie mogła wystąpić w meczu z uwagi na skręconą kostkę.

„Mówiąc szczerze pierwsza drużyna ma bardzo małe szanse na rewanż zapewniający awans. Bronowianka była wyraźnie lepsza i nawet jeżeli uda nam się pokonać ją u siebie, to bardzo ciężko będzie stracić tylko jeden punkt. 

Druga drużyna z kolei musi się bardzo zmobilizować. Warunkiem utrzymania w lidze jest zwycięstwo w meczu rewanżowym, najlepiej trzypunktową przewagą. Uważam, że to prawdopodobny scenariusz, ale będzie wymagał dobrej gry od każdej z zawodniczek.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

Rewanżowe mecze w barażach Dojlidy rozegrają w czerwcu. Będą to ostatnie występy ligowe przed końcem sezonu i przerwą wakacyjną. 

UKS Dojlidy Białystok I – KS Bronowianka Kraków 2:8 (WYNIKI SZCZEGÓŁOWE)
UKS Dojlidy Białystok II – KTS Gliwice 4:6 (WYNIKI SZCZEGÓŁOWE)