You are currently viewing NADCHODZĄ ZMIANY W LOTTO SUPERLIDZE

NADCHODZĄ ZMIANY W LOTTO SUPERLIDZE

Chociaż obecny sezon Lotto Superligi jeszcze nie dobiegł końca, to wiadomo już, że w przyszłym czekają nas ciekawe zmiany. Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego podjął decyzje modyfikujące system rozgrywek najwyższej ligi w Polsce. Zobaczmy, co czeka nas w następnym sezonie. 

Zdania na temat planowych zmian w superlidze były bardzo podzielone. Ich finalny kształt poparli członkowie rady nadzorczej Lotto Superligi, w której zasiadają Piotr Anchim, Zbigniew Leszczyński i Dariusz Szumacher.

Od przyszłego sezonu zrezygnowano całkowicie z gier deblowych. W przypadku remisu 2:2, o zwycięstwie będzie decydowała piąta gra singlowa. Nie będzie także z podziału na grupę mistrzowską i spadkową po pierwszej rundzie. Zamiast tego zgłoszone drużyny zagrają dwie pełne rundy, a w turnieju finałowym wezmą udział cztery najlepsze zespoły. Do składu  wpisać będzie można maksymalnie 10 zawodników. Od sezonu 2025/2026 superliga liczyć będzie 10 drużyn. Oznacza to, że w sezonie 2024/2025 z superligi spadną aż 4 drużyny: 2 bezpośrednio oraz 2 w z baraży rozgrywanymi przeciwko zwycięzcom 1 ligi. 

„Głównym powodem dla wprowadzanych zmian jest podniesienie medialnej atrakcyjności ligi oraz usprawnienie aspektów organizacyjnych. W obecnym sezonie było za dużo meczów, za dużo kolizji terminowych – zawodnicy mają starty turniejowe, które ciężo jest zgrać z napiętym terminarzem ligi. Chcieliśmy uwolnić więcej terminów, a docelowo zostawić w superlidze 10 naprawdę mocnych drużyn, nie tylko sportowo, ale też organizacyjni.

My jako klub Dojlidy nie boimy się tych zmian. W przyszłym sezonie będziemy mieli jeszcze lepszy skład, będziemy bić się o najwyższe lokaty, perspektywa spadku wydaje się bardzo mało prawdopodobna.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

Trwający sezon superligi jest na etapie półfinałów. Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki zmierzy się z Petralaną TTS Polonią Bytom, a KS Dekorglass Działdowo z Polskim Cukrem Gwiazdą Bydgoszcz. Półfinały tegorocznych rozgrywek odbędą się w ostatni weekend maja, finał przewidziany jest na końcówkę czerwca.