You are currently viewing KAMILA GRYKO MISTRZYNIĄ POLSKI W GRZE MIESZANEJ!

KAMILA GRYKO MISTRZYNIĄ POLSKI W GRZE MIESZANEJ!

Znakomite wiadomości napłynęły do nas dzisiaj z świeżo zakończonych 36. Młodzieżowych Mistrzostw Polski Młodzieżowców rozgrywanych w Gliwicach. Zawodniczka naszego klubu Kamila Gryko została Mistrzynią Polski z grze mieszanej w parze z Michałem Małachowskim oraz brązową medalistką gry deblowej w parze Anną Kubiak!

Turniej w Gliwicach to ostatnie Mistrzostwa Polski, jakie rozegrane zostały w kończącym się sezonie. Reprezentację Dojlid na zawodach stanowili Piotr Michalski, Michalina Górska i Kamila Gryko. W grze indywidualnej nasi zawodnicy uplasowali się na tym samym 9 miejscu, przegrywając gry o wejście do ćwierćfinału. Sukcesy nadeszły jednak w grach podwójnych – turnieju deblowym i mieszanym. Znakomite występy w obu kategoriach zaliczyła Kamila Gryko, zdobywają złoty i brązowy medal. 

Jej droga do finału w parze z Michałem Małachowskim (zawodnikiem Ostródzianki Ostróda) obfitowała w dramatyczne końcówki. Aż trzy mecze rozstrzygnęły się dopiero w piątym secie! 

„Złoty medal w mikście to świetny wynik, ale musieliśmy z Michałem wytrzymać wiele trudnych momentów. Na pewno pomógł fakt, że graliśmy już ze sobą wcześniej. W przeszłości zdobyliśmy nawet wicemistrzostwo Polski kadetów. Najtrudniejszym meczem tym razem był mimo wszystko półfinał z Czarneckim i Trochimczuk. Przegrywaliśmy 8:10 w piątym secie, ale udało nam się zdobyć cztery punkty z rzędu i awansować tym samym do finału. W finale też nie było lekko, kolejny pięciosetowy mecz, ale tym razem nieco spokojniejsza końcówka” – komentuje Kamila Gryko.

Dwa medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski to świetny akcent na koniec turniejowego sezonu. Przypominamy, że nasze starsze dziewczyny czeka jeszcze rewanżowy mecze w barażach o utrzymanie w pierwszej lidze. Gratulujemy Kamili sukcesów!

SZCZEGÓŁOWE WYNIKI 36. MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW POLSKI (GLIWICE, 2024)