You are currently viewing REMIS I PORAŻKA W I LIDZE KOBIET

REMIS I PORAŻKA W I LIDZE KOBIET

Zmagania Dojlid w pierwszej lidze kobiet nie ustają – w ubiegły weekend nasze obie drużyny zagrały wyjazdowe spotkania w ramach 14 kolejki. Dojlidy I zremisowały z Agro-Sieć LUKS Chełmno, a Dojlidy II przegrały 4:6 z Wametem Dobry Wiązar Dąbcze. 

W meczu z Chełmnem najlepiej zagrała Karolina Hołda, zdobywając dla drużyny komplet punktów. Pozostałe dwa oczka dorzuciły Julka Skwarek i Zuzia Borek wygrywając swoje pojedynki singlowe. Nieco słabszy dzień miała Maja Łakoma, której nie udało się tym razem zapunktować. Remis z Wametem nie zmienia w żaden sposób sytuacji w tabeli – zajmujemy niezmiennie drugie miejsce i pewnym krokiem zbliżamy się do baraży. 

Spotkania Dojlid II z Dąbczem nie można zaliczyć ani do sukcesów ani do rozczarowań. Chociaż rywalki wyprzedzają nas w tabeli o 4 miejsca, to walka była naprawdę wyrównana. Michalina Górska i Kamila Gryko zdobyły po półtorej punkta, a czwarte oczko na drugim stole zapewniła Julka Skwarek. 

„Weekendowe mecze w I lidze kobiet oceniam dość neutralnie. Pierwsza drużyna miała lekkiego pecha, prowadziliśmy na początku spotkania, ostatecznie nie udało się przechylić szali na naszą stronę. Maja Łakoma prowadziła 10:8 w piątym secie swojego pierwszego pojedynku, ale przegrała mecz na przewagi. W singlu pomyliła się Michalina, ale jej bilans i tak prezentuje się naprawdę dobrze, ciężko mieć do niej jakieś pretensje. 

Dojlidy II uległy nieznacznie drużynie z Dąbcza, ale nasza sytuacja w tabeli nie zmieniła się w związku z tym. Bardzo możliwe, że uda nam się uniknąć baraży o utrzymanie, ale nawet jeżeli tak się nie stanie, to nasze szanse w decydującym meczu oceniam na wysokie. Zgłoszenie drugiej drużyny do I ligi było w perspektywie bardzo dobrą decyzją i mam nadzieję, że w przyszłym sezonie nadal będziemy mieli dwa kobiece zespoły” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

Następne mecze w ramach I ligi kobiet Dojlidy rozegrają w połowie marca oraz na początku kwietnia. O wynikach będziemy Was informować na naszej stronie i Facebooku!

Agro-Sieć LUKS Chełmno – UKS Dojlidy Białystok I 5:5 (WYNIKI SZCZEGÓŁOWE)
Wamet Dobry Wiązar Dąbcze – UKS Dojlidy Białystok II 6:4 (WYNIKI SZCZEGÓŁOWE)