You are currently viewing MAJA ŁAKOMA ZE SREBREM NA III GRAND PRIX POLSKI KADETEK!

MAJA ŁAKOMA ZE SREBREM NA III GRAND PRIX POLSKI KADETEK!

Wyczyny naszej superligowej drużyny to nie jedyne sukcesy, jakimi możemy się pochwalić po weekendzie. Maja Łakoma zdobyła srebrny medal na III Grand Prix Kadetów w Nadarzynie!

Maja przyzwyczaił nas już do świetnych występów w swojej kategorii wiekowej – nie inaczej było i tym razem. W grupie poradziła sobie znakomicie, wygrywając wszystkie pojedynki i tracąc po drodze zaledwie jednego seta. W pierwszej fazie rundy pucharowej pokonała 3:1 Aleksandrę Nawrocką z klub Orzeł Wysokie Wielkie. Następny pojedynek z Aleksandrą Makar (MLKS Nurt Przemyśl) poszedł jej jeszcze lepiej – wygrała 3:0. W ćwierćfinale Maja zmierzyła się z Wanessą Kulczycką z Gorzovi Gorzów Wielokopolski. Dziewczyny szły łeb w łeb aż do piątego seta, w którym nasza zawodniczka wykazała się lepszymi nerwami, wygrywając ostatecznie 11:4. Półfinał także nie należał do lekkich przepraw, ale Maja okazała się ostatecznie lepsza od Agaty Krause z MKSu MDEK Bydgoszcz, wygrywając 3:1. W finale turnieju czekała na nią Katarzyna Rajkowska. Chociaż mecz był bardzo wyrównany, to zawodniczka Olimpijczyka Jeżewo sięgnęła ostatecznie po zwycięstwo i najwyższy stopień podium.

„W Nadarzynie grało mi się bardzo dobrze. Grupa poszła mi dość gładko, najtrudniejszym pojedynkiem na drodze do finału był na pewno ten z Wanessą Kulczycką – na szczęście udało mi się dobrze zagrać piątego seta. W finale po raz kolejny przegrałam z Kasią Rajkowską i myślę, że najbardziej zabrakło mi w tym meczu taktyki.” – komentuje Maja Łakoma. 

Najbliższe tygodnie będą okresem intensywnych przygotowań do mistrzostw Polski, które w przypadku kadetów rozegrane zostaną w dniach 9-12 maja w Szczawnie-Zdrój. Serdecznie gratulujemy Mai kolejnego medalu na arenie ogólnopolskiej!

III GRAND PRIX POLSKI KADETÓW – WYNIKI SZCZEGÓŁOWE