You are currently viewing KAROLINA HOŁDA I MICHAŁ WANDACHOWICZ MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA SENIORÓW!

KAROLINA HOŁDA I MICHAŁ WANDACHOWICZ MISTRZAMI WOJEWÓDZTWA SENIORÓW!

W minioną niedzielę odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w kategorii seniorów. Zawodnicy rywalizowali singlu, deblu i grach mieszanych. Tytuły indywidualnych mistrzów Województwa wywalczyli Karolina Hołda i Michał Wandachowicz – zawodnicy naszego klubu!

Dojlidy mogą zaliczyć wczorajsze zawody do bardzo udanych. Nasi zawodnicy stanęli na podium w każdej kategorii, zdobywając łącznie 13 medali. Za największy sukces z pewnością uznać trzeba jednak dwa awanse na Mistrzostwa Polski wywalczone przez Julkę Skwarek i Michała Wandachowicza. Chociaż Julka triumfowała w turnieju eliminacyjnym, to pojedynek o Mistrzostwa Województwa wygrała Karolina Hołda, pokonując klubową koleżankę 3:0. Drugie i trzecie miejsce w turnieju eliminacyjnym seniorek zajęły Ania Pacelt i Maja Łakoma.

Źródłem pozostałych medali są gry podwójne i mieszane. Złoto w grze podwójnej seniorów zdobył Michał Wandachowicz w parze z Kamilem Zdzienickim (UKS TS Ósemka Białystok). W deblu seniorek triumfowały Karolina Hołda i Ania Pacelt, pokonując w finale duet Wiktorii Soczko i Magdaleny Krupy. W mikście najlepszą parą okazali się Michał Wandachowicz i Karolina Hołda, którzy w finale pokonali Maję Łakomą i Kacpra Perkowskiego (UKS TS Ósemka Białystok). Brązowy medal zdobyła Ania Pacelt występująca w parze z Michałem Jurczukiem (UKS TS Ósemka Białystok). 

Gratulujemy naszym zawodnikom świetnego występu na tegorocznych Mistrzostwach Województwa, ale przede wszystkim życzymy powodzenia Michałowi, Karolinie i Julce na Mistrzostwach Polski!

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA SENIORÓW 2024 – WYNIKI