You are currently viewing DOJLIDY WYGRYWAJĄ Z MISTRZEM POLSKI

DOJLIDY WYGRYWAJĄ Z MISTRZEM POLSKI

Przed chwilą zakończył się nasz wyjazdowy mecz przeciwko Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki. SBR Dojlidy Białystok pokonały aktualnego Mistrza Polski wynikiem 3:2! 

Spotkanie otworzyli Asuka Machi i Marek Badowski. Pojedynek rozstrzygnął się dopiero w piątym secie, kiedy to Japończyk obronił 2 piłki meczowe, wygrywając ostatecznie decydującą akcję przy 5:5. Prowadzenie Dojlid zwiększył Wandżi, pokonując 3:1 Michała Gawlasa w starciu stylów piórkowych. Przed szansą na zamknięcie spotkania stanął Damian Węderlich, który niestety nie odnalazł się w grze z obrońcą Gionisem Panagiotisem, ulegając rywalowi 0:3. Podobny los podzielił chwilę później Wandżi, przegrywając 0:3 z Markiem Badowskim. O zwycięstwie Dojlid zadecydował debel – Asuka Machi i Damian Węderlich tworzyli dzisiaj fantastyczny duet, ogrywając 3:1 Gionisa Panatogitsa i Michała Gawlasa.

„Wygrywamy 3:2 z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki – Mistrzem Polski z ubiegłego sezonu. Zwycięstwo bardzo cieszy, dużo rzeczy potoczyło się dzisiaj po naszej myśli. Drużyna była w dobrej formie, trafiliśmy z ustawieniem, a Asuka obronił w pierwszej grze dwie piłki meczowe, co otworzyło nam drogę. 

Z ciekawych rzeczy warto wspomnieć o wyniku innego spotkania 15 kolejki – Grudziądz ograł dzisiaj za 3 punkty Polonię Bytom. To może oznaczać, że naszym przeciwnikiem w ćwierćfinale okaże się być jednak Olimpia Unia, co jeszcze niedawno wydawało się prawie niemożliwe.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

Serdecznie gratulujemy drużynie tak fantastycznego zwycięstwa! Ostatni mecz rundy rewanżowej zagramy już 5 kwietnia, podejmując u siebie zespół z Bydgoszczy.

DARTOM BOGORIA GRODZISK MAZOWIECKI – SBR DOJLIDY BIAŁYSTOK 2:3 (WYNIKI SZCZEGÓŁOWE)