You are currently viewing ROZPOCZYNAMI DRUGĄ RUNDĘ LOTTO SUPERLIGI – ZAPOWIEDŹ MECZU Z DEKORGLASSEM DZIAŁDOWO

ROZPOCZYNAMI DRUGĄ RUNDĘ LOTTO SUPERLIGI – ZAPOWIEDŹ MECZU Z DEKORGLASSEM DZIAŁDOWO

Po ponad miesięcznej przerwie wracają rozgrywki Lotto Superligi. Pierwszym rywalem SBR Dojlid Białystok będzie zespół KS Dekorglass Działdowo, z którym nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe już 6 lutego – w najbliższy wtorek o godzinie 18:00. 

Pierwszą połowę sezonu Dojlidy zagrały znakomicie, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że powyżej oczekiwań. Zajmuje aktualnie 4 miejsce w tabeli Lotto Superligi z bilansem 7 zwycięstw i 4 porażek. Na koncie mamy 20 punktów, a nad nami znajduje się sama śmietanka ligi – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz oraz nasz najbliższy przeciwnik – KS Dekorglass Działdowo. W ostatnim meczu z wspomnianą drużyną nie poszło nam najlepiej, spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0 dla gości. Tym razem Dojlidy mają jednak apetyt na lepszy rezultat. 

„Drugą rundę otworzymy wyjazdowym meczem z Dekorglassem Działdowo. Nie ukrywam, że jest to dla nas trudny przeciwnik – wielokrotnie wygrywaliśmy z lepszymi drużynami, ale nie pamiętam ostatniego zwycięstwa z Działdowem. Przeciwnicy mają jednak swoje problemy, ostatnio przegrali 0:3 mecz w pucharze ETTU w Pradze, co było dość niespodziewane. Nasz zespół wydaje się z kolei być w świetnej dyspozycji. Na spotkanie z Dekorglassem przyleci Joao Monteiro, który zajął ostatnio 2 miejsce w turnieju z cyklu World Tour w USA. W finale uległ nieznacznie Kirillowi Gerassimenko, ale srebrny medal to nadal znakomity wynik. Dzięki temu występowi Joao wszedł do pierwszej setki światowego rankingu, co daje mu duże szanse na występ w nadchodzących Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. Do Działdowa jedziemy z pozytywnym nastawieniem, ale bez oczekiwań” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

Nadchodzące spotkanie obejrzycie jak zawsze na żywo na oficjalnym kanale Lotto Superligi na YouTube. Link do transmisji pojawi się w dniu meczu na naszych Facebooku. Zachęcamy do kibicowania i życzymy drużynie powodzenia!