You are currently viewing MAJA ŁAKOMA PODWÓJNĄ MEDALISTKĄ EUROPE YOUTH SERIES W CHORWACJI!

MAJA ŁAKOMA PODWÓJNĄ MEDALISTKĄ EUROPE YOUTH SERIES W CHORWACJI!

W ubiegły weekend zawodniczka naszego klubu Maja Łakoma miała okazję wystąpić w międzynarodowym turnieju z cyklu Europe Youth Series w chorwackim Osijek. Maja przywiozła do Białegostoku dwa medale – złoty za rywalizację drużynową oraz brązowy za grę podwójną! 

Turniej rozgrywany w Chorwacji był dla Polaków debiutem w Europe Youth Series, ale mimo to poradzili sobie na piątkę z plusem. Biało-czerwoni wrócili do Polski z 12 medalami, z czego 5 złotymi. Swój udział w sukcesie reprezentacji miała nasza zawodniczka – Maja Łakoma. Maja wystąpiła w turnieju indywidualnym, drużynowym oraz deblowym. W drużynie Polska okazała się bezkonkurencyjna, pokonując w finale Rumunię wynikiem 5:2. Partnerką Mai w turnieju deblowym była jej koleżanka z reprezentacji – Katarzyna Rajkowska. Dziewczyny dotarły bez większych przeszkód do półfinału, w którym lepszy okazał się duet Węgierek. W turnieju singlowym z kolei Maja otarła się o strefę medalową, przegrywając w ćwierćfinale wyjątkowo zacięty mecz z Austriaczką Niną Skerbinz 9:11 w piątym secie. 

„Na turnieju zdobyłam dwa medale – w drużynie mieszanej złoto oraz w deblu brąz. Turniej całościowo uważam za udany, chociaż po grze singlowej został mały niedosyt. Z zawodniczką, z którą walczyłam o medal, wygrałam w turnieju drużynowym 3:0. Z pewnością ta gra, pomimo wyniku 2:3, była dla mnie najtrudniejsza, bo w każdej akcji i piłce musiałam zachować pełną koncentrację. Po turnieju wracam z wnioskami i determinacją do dalszego ciężkiego treningu.” – mówi Maja Łakoma. 

Serdecznie gratulujemy Mai znakomitego występu i trzymamy kciuki za kolejne starty na arenie międzynarodowej!

EUROPE YOUTH SERIES CROATIA 2024 – SZCZEGÓŁOWE WYNIKI TURNIEJU