You are currently viewing DOJLIDY DOMINUJĄ III GRAND PRIX PODLASIA JUNIORÓW

DOJLIDY DOMINUJĄ III GRAND PRIX PODLASIA JUNIORÓW

W ubiegły weekend w Białymstoku odbyło się trzecie Grand Prix Podlasia w kategorii juniorów i juniorek. Zawodnicy Dojlid zdominowali turniej, zdobywając pięć z sześciu dostępnych medali i oba awanse do III Grand Prix Polski.

Niedzielne zmagania juniorów wygrał Bohdan Linskyi – to jego pierwsze złoto w turnieju z cyklu Grand Prix, za co należą mu się duże gratulacje. Sukces smakuje tym lepiej, że Bohdan już na poprzednim turnieju otarł się zwycięstwo, przegrywając finał mimo wysokiego prowadzenia. Srebrny medal wywalczył Konrad Gryk, a podium zamknął Szymon Patejczuk. Na piątym miejscu uplasował się Ivan Manchak. 

W rywalizacji juniorek najlepsza okazała się Maja Łakoma. W finale pokonała swoją klubową koleżankę Annę Pacelt. Bliska podium była Wiktoria Soczko, która niestety uległa w meczu o trzecie miejsce Natalii Kiersnowskiej z UKS TS Ósemki Białystok. W turnieju zagrały także Marysia Karczmarz i Magdalena Krupa, które zajęły kolejno piąte i siódme miejsce. 

„Chociaż świetne wyniki na III Grand Prix Województwa niewątpliwie cieszą, to jest to przede wszystkim przedsionek areny ogólnopolskiej. W grze juniorów widzę zauważalny progres, mam nadzieję, że uda się pokazać to na III Grand Prix Polski.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

III Grand Prix Polski Juniorów odbędzie się w dniach 23-25 lutego w Rzeszowie. Dojlidy będą miały wielu reprezentantów – życzymy im powodzenia, a o wynikach informować będziemy na bieżąco!

WYNIKI III GRAND PRIX PODLASIA JUNIORÓW I JUNIOREK (12.02.2024, Białystok)