You are currently viewing DOJLIDY I POKONUJĄ TORUŃ NA WYJEŹDZIE

DOJLIDY I POKONUJĄ TORUŃ NA WYJEŹDZIE

Nieco ponad tydzień temu chwaliliśmy zespół Dojlid II za zwycięstwo z Energą Manekin Toruń. W ubiegły piątek ten sam wyczyn powtórzyły dziewczyny z pierwszego składu Dojlid, wygrywając w Toruniu 7:3. Nasz zespół pozostaje na czwartym miejscu w tabeli z bilansem 4 zwycięstw, 3 remisów i 4 porażek. 

Mecz nie rozpoczął się najlepiej. Maja Łakoma uległa 0:3 Zuzannie Błażejewicz, a Julia Skwarek przegrała z Veroniką Kyryliuk, również nie wygrywając żadnego seta. Następne pojedynki szybko naprawiły jednak wynik spotkania. Karolina Hołda pokonała 3:1 Maję Kurzawską, a Zuzanna Borek nie dała większych szans Katarzynie Palacz wygrywając 3:0. Oba debla również rozstrzygnęły się na naszą korzyść – dziewczyny nie straciły w grach podwójnych ani jednego seta. Karolina Hołda potwierdziła swoją formę zwycięstwem 3:0 nad Zuzanną Błażejewicz, ale Julia Skwarek uległa w tym samym czasie Katarzynie Palacz, przegrywając 0:3. Losy spotkania przypieczętowały dwa ostatnie pojedynki, w których punktowały Zuzia Borek i Karolina Hołda. 

„Kolejne zwycięstwo z Toruniem na pewno cieszy. Dziewczyny zagrały niezłe spotkanie, bardzo dobrą dyspozycję potwierdziła Karolina Hołda zdobywając komplet punktów na pierwszym stole. Coraz lepiej wygląda też gra Zuzi Borek, która również wygrała wszystkie swoje pojedynki. W lekki kryzys sportowy wpadła Julka Skwarek, ale tak to już czasem jest w sporcie i nie uważam, żeby było się czym martwić. Dziewczyny miały po meczu prawie tydzień odpoczynku, a już jutro pojadą na Grand Prix Juniorek do Zielonej Góry. Po turnieju czeka nas jeszcze mecz ligowy z lokalną drużyną.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

Gratulujemy dziewczynom zwycięstwa i życzymy powodzenia w najbliższych startach!

ENERGA MANEKIN TORUŃ – UKS DOJLIDY I 3:7 (WYNIKI SZCZEGÓŁOWE)