You are currently viewing DERBY BIAŁEGOSTOKU W I LIDZE – ZAPOWIEDŹ

DERBY BIAŁEGOSTOKU W I LIDZE – ZAPOWIEDŹ

Rozgrywki pierwszej ligi kobiet wracają po świąteczno-noworocznej przerwie. Pierwszoligowe zespoły Dojlid rozpoczną drugą rundę derbami Białegostoku, które odbędą się w czwartek 11 stycznia o godzinie 17:00 na małej hali Zespołu Szkół Rolniczych.

W pierwszych derbach trwającego sezonu nasze drużyny zremisowały ze sobą po zaciętym spotkaniu, w którym nie zabrakło sportowych niespodzianek. Od tamtego czasu minęły jednak cztery miesiące, a sytuacja obu zespołów w ligowej tabeli jest diametralnie różna. Dojlidy I plasują się aktualnie na trzecim miejscu z dorobkiem trzech zwycięstw, trzech remisów i trzech porażek. Na koncie mają 9 punktów, tyle samo co drużyny z miejsc 4-6, chociaż z nieco lepszym bilansem. Dojlidy II znajdują się na ten moment na ostatnim miejscu, a dotychczas wygrały tylko jeden mecz, trzy zremisowały i przegrały sześć. Na koncie mają 4 punkty, podobnie jak Luvena LKTS Luboń, która zajmuje dziewiąte miejsce. 

„Jutrzejsze derby zapowiadają się ciekawie. Zwycięstwo zdecydowanie bardziej przydałoby się drugiemu zespołowi, który walczy o utrzymanie w lidze. Szanse Dojlid II będą nieco większe, ponieważ Karolina Hołda przebywa obecnie w Austrii na turnieju z cyklu WTT Youth Contender, przez co nie będzie mogła wystąpić w meczu. Jej miejsce zajmie Marysia Karczmarz, dla której będzie to debiut w pierwszej lidze kobiet. Trenowała solidnie od początku roku i zasłużyła na taką szansę. Mnie oczywiście najbardziej interesować będzie nie wynik, a sama gra i postawa naszych zawodniczek.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków na jutrzejsze derby Białegostoku w I lidze kobiet o godzinie 17:00. Do zobaczenia!