You are currently viewing ZASŁUŻONE ZWYCIĘSTWO Z LĘBORKIEM W BIAŁYMSTOKU

ZASŁUŻONE ZWYCIĘSTWO Z LĘBORKIEM W BIAŁYMSTOKU

Dzisiejszy mecz Lotto Superligi właśnie się zakończył. SBR Dojlidy Białystok wygrały 3:0 z Poltarex Pogonią Lębork, dopisując sobie 3 upragnione punkty do tabeli. Spotkanie nie należało jednak do jednostronnych, a nasi zawodnicy niejednokrotnie przeżywali dziś trudne momenty. 

Spotkanie rozpoczęło się od pojedynku Asuki Machi ze Sławomirem Doszem. Japończyk mimo początkowych trudności odnalazł właściwy bieg i zwyciężył 3:0. Swój mecz znakomicie rozpoczął z kolei Damian Wędrlich, który w dwóch pierwszych setach oddał Janowi Zandeckiemu zaledwie 7 punktów. Jego rywal nie dawał jednak za wygraną i od trzeciego seta pokazał znacznie więcej agresji, doprowadzając do remisu. W decydującym secie przy stanie 5:5 Damian obronił bardzo szeroką piłkę po stronie forehandowej, wygrywając pojedynek i zapewniając Dojlidom prowadzenie 2:0. Przed szansą na domknięcie spotkania stanął Wandżi. Chociaż jak sam później mówił nie był dzisiaj w najlepszej dyspozycji, to dzięki doświadczeniu i dobrej taktyce udało mu się zwyciężyć 3:2 z Adamem Doszem. 

„Wszystkie pojedynki dzisiejszego meczu były bardzo zacięte. Asuka gonił wynik w dwóch pierwszych setach, ostatecznie wygrał 3:0. Damian wygrał swój mecz w złotej piłce – z jednej strony można mówić o szczęściu, z drugiej o mocnych nerwach. Ja nie byłem dzisiaj w najlepszej dyspozycji – czułem się wolny, mój sprzęt też mi dzisiaj nie pomagał. Mimo wszystko wykorzystałem wszystkie asy z rękawa i wygrałem doświadczeniem. Jesteśmy teraz na 5 miejscu w tabeli z czego bardzo się cieszę. Przed świętami będziemy walczyli o awans do grupy mistrzowskiej z Grudziądzem, jestem dobrej myśli.” – komentuje kapitan zespołu, Wang Zeng Yi. 

Dzisiejszy mecz Lotto Superligi był przedostatnim spotkaniem SBR Dojlid Białystok przed przerwą świąteczną. W tym roku został nam już tylko jeden wyjazd, podczas którego zmierzymy się 21 grudnia z ASTS Olimpią Unią Grudziądz. Gratulujemy drużynie kolejnego zwycięstwa i dziękujemy za doping!

SBR Dojlidy Białystok – Poltarex Pogoń Lębork 3:0
Asuka Machi – Sławomir Dosz 3:0 (16:14 | 11:9 | 11:5)
Damian Węderlich – Jan Zandecki 3:2 (11:5 | 11:2 | 7:11 | 4:11 | 6:5)
Wang Zeng Yi – Adam Dosz 3:2 ((8:11 | 11:9 | 8:11 | 11:9 | 6:2)