You are currently viewing ŚWIETNE ZAKOŃCZENIE PIERWSZEJ POŁOWY SEZONU

ŚWIETNE ZAKOŃCZENIE PIERWSZEJ POŁOWY SEZONU

SBR Dojlidy Białystok zakończył pierwszą część sezonu 2023/2024 w świetnym stylu, pokonując na wyjeździe 3:1 zespół Olimpii Unii Grudziądz. Dzięki wczorajszemu zwycięstwu nasza drużyna wskoczyła na czwarte miejsce w tabeli Lotto Superligi!

Spotkanie rozpoczęło się od singlowego debiutu 17-letniego Dawida Chilickiego, który zmierzył się z greckim obrońcą, Konstantinosem Angelakisem. Zgodnie z przewidywaniami doświadczenie i umiejętności rywala okazały się zbyt wysoką poprzeczką, chociaż nie można odmówić Dawidowi walki. Wynik spotkania błyskawicznie wyrównał Asuka Machi, nie dając żadnych szans Filipowi Wesołowskiemu, który zdobył w całym meczu tylko osiem punktów. Damian Węderlich również nie miał żadnych problemów ze swoim rywalem, pokonując Rafała Formele 3:0, kolejno do 4, 5 i 6 punktów w poszczególnych setach. Spotkanie domknął Asuka, który miał szansę pochwalić się swoją specjalnością, jaką jest wygrywanie z obrońcami. Japończyk pokonał Konstantinosa Angelakisa 3:1, ale widać było, że czuje się przy stole bardzo pewnie. 

„Wczorajsze zwycięstwo z Grudziądzem bardzo mnie cieszy, szczególnie biorąc pod uwagę, że graliśmy bez Wandżiego. Z uwagi na to, że niezależnie od wyniku spotkania mieliśmy zapewnione miejsce w grupie mistrzowskiej, zdecydowałem się dać szansę na debiut Dawidowi Chikickiemu. Dawid zagrał nieźle, ale oczywiście nie oczekiwałem od niego zwycięstwa z zawodnikiem rangi Angelakisa. Zdobył cenne doświadczenie, które w przyszłości na pewno zaprocentuje. Pierwszą rundę Lotto Superligi kończymy na czwartym miejscu w tabeli – to znakomity wynik. Mamy na koncie 20 punktów, tracimy 2 punkty do Dekorglassu Działdowo, a Polonia Bytom i Olimpia Unia Grudziądz tracą z kolei 2 punkty do nas. Gratuluję całej drużynie pierwszej połowy sezonu i wczorajszego zwycięstwa” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

Rozgrywki Lotto Superligi powrócą do nas w lutym, ale dokładny kalendarz rozgrywek nie został jeszcze opublikowany. Dziękujemy wszystkim kibicom i sympatykom Dojlid za wsparcie naszej drużyny w pierwszej połowie sezonu i życzymy Wam wesołych, radosnych i spokojnych Świąt!

ASTS Olimpia Unia Grudziądz – SBR Dojlidy Białystok 1:3
Konstantinos Angelakis – Dawid Chilicki 3:0 (11:7 | 11:5 | 11:4)
Filip Wesołowski – Asuka Machi 0:3 (4:11 | 3:11 | 1:11)
Rafał Formela – Damian Węderlich 0:3 (4:11 | 5:11 | 6:11)
Konstantinos Angelakis – Asuka Machi (8:11 | 13:11 | 5:11 | 7:11)