You are currently viewing MAJA ŁAKOMA WYGRYWA II GRAND PRIX POLSKI KADETEK!

MAJA ŁAKOMA WYGRYWA II GRAND PRIX POLSKI KADETEK!

W miniony weekend w Zielonej Górze odbyło się II Grand Prix Polski Kadetów i Kadetek. Zwyciężczynią turnieju została Maja Łakoma, zawodniczka UKS Dojlid Białystok! W finale pokonała Annę Ulatowską z AZSu Wrocław, ale najtrudniejsze momenty turnieju przeżyła na znacznie wcześniejszych etapach. 

Maja rozpoczęła turniej znakomicie – wygrała wszystkie pojedynki w swojej grupie, tracąc po drodze zaledwie jednego seta. Największe trudności nadeszły na samym początku fazy pucharowej w meczu z Leną Romanowską z Sygnału Lublin. Maja potrzebowała aż pięciu setów, żeby pokonać rozstawioną z numerem 31 rywalkę. W ostatnim secie przegrywała w pewnym momencie 1:5! Następny mecz z Julią Czają z MRKSu Gdańsk okazał się być równie wymagający. Analogicznie do poprzedniego pojedynku, rywalka doprowadziła do piątego seta, ale naszej zawodniczce udało się wygrać 11:8. W ćwierćfinale turnieju Maja nie dała żadnych szans Monice Sonnenberg z Energii Toruń, wygrywając 3:0 i tracąc w całym meczu tylko 12 punktów! W półfinale na naszą zawodniczkę czekała Agata Krause z MKSu Emdek Bydgoszcz. Maja wygrała pierwszego seta na przewagi, w drugim straciła tylko trzy punkty. Trzeciego seta przegrała do 10, a w czwatym domknęła mecz wygrywając do 8 i zapewniając sobie awans do finału. W finale zmierzyła się z Anną Ulatowską, zawodniczką AZSu Wrocław. W pierwszym secie przygniotła ją nieco presja chwili, ale w trzech następnych zagrała znakomity tenis, wygrywając 3:1. 

Na uwagę zasługuje także bardzo dobry występ Marysi Karczmarz, która awans do turnieju głównego wywlaczyć musiała w piątkowych eliminacjach. W fazie grupowej Marysia wygrała dwa z trzech rozegranych pojedynków, zajmując drugie miejsce w grupie! W meczu o wejście do fazy pucharowej uległa 1:3 Wanessie Kulczyckiej, a w pojedynu o wyższy przedział pokonała Natalię Rogowicz, kończąc turniej w przedziale 33-40. 

Serdecznie gratulujemy Maji wygranej w II Grand Prix Polski, na którą ciężko pracowała podczas treningów!

WYNIKI II GRAND PRIX POLSKI KADETEK W ZIELONEJ GÓRZE