You are currently viewing BARTOSZ WYRZYKOWSKI WYGRYWA PUCHAR JESIENI 2023!

BARTOSZ WYRZYKOWSKI WYGRYWA PUCHAR JESIENI 2023!

Na liście startowej tegorocznej edycji Pucharu Jesieni znalazło się prawie 60 zawodników! Zmagania amtorów trwały od rana do wieczora, a najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Bartosz Wyrzykowski z KTSu Wysokie Mazowieckie! Bartek pokonał w finale doświadczonego Mirosława Łukaszuka (Adler AGRO MOAK Wasilków). Trzecie miejsce zajął Dominik Rutkowski, który w pojedynku o medal okazał się lepszy od Mateusza Purty (Promień Mońki I). 

Wczorajszy turniej rozpoczęliśmy od podzielonej na trzy segmenty fazy grupowej. Z 59 zgłoszonych zawodników na sali stawiło się 55 z nich. Szczególne wyrazy uznania należą się zawodnikom zespołów Jaronati , którzy po raz kolejny stanowili najliczniejszą reprezentację drużynową na turnieju, wystawiając aż 15 graczy! Rywalizacja grupowa zakończyła się przed godziną 16, a dwóch najlepszych amatorów z każdej grupy uzyskało awans fazy pucharowej, rozgrywanej systemem do dwóch porażek. Za największą niespodziankę turnieju bez wątpienia uznać trzeba jego zwycięzce – Bartosz Wyrzykowski z KTSu Wysokie Mazowieckie zdecydowanie nie należał do faworytów, ale dzięki znakomitej dyspozycji i wytrzymałości stanął w niedzielę na najwyższym stopniu podium! 

Serdecznie gratulujemy najwyżej sklasyfikowanym zawodnikom oraz dziękujemy wszystkim, którzy wygospodarowali czas na udział w Pucharze Jesieni. Na turnieju panowała znakomita atmosfera, która nie kolidowała z zaciętą walką o każdy punkt. W najbliższych miesiącach wszyscy uczestnicy rozgrywek Białostockiej Ligi Sportu będą mieli okazję odpocząć i szlifować swoje tenisowe umiejętności, które zaprocentują w nowym sezonie, który rozpocznie się już w nowym roku!

 Galerię zdjęć z turnieju znajdziecie na Facebookowym profilu Białostockiej Ligi Sportu. 

Poniżej prezentujemy klasyfikację końcową po fazie pucharowej: 

1. Bartosz Wyrzykowski
2. Mirosław Łukaszuk
3. Dominik Rutkowski
4. Mateusz Purta
5-6. Marian Zaniewski, Piotr Szeparowicz
7-8. Artur Górski, Jarosław Łajewski
9-12. Kazimierz Popławski, Michał Storonowicz, Stanisław Bielawski, Karol Kunicki
13-16. Jacek Cybulski, Wojciech Rafałko, Dariusz Czarnecki, Jarosław Szermuszyn
17-23. Damian Szyluk, Jarosław Judzewicz, Adam Mońko, Krzysztof Walko, Zdzisław Sadowski, Adam Kurlenda, Mirosław Jaroszuk
24-30. Karol Wiszowaty, Jarosław Robakowski, Bartosz Romaniuk, Marek Marszałek, Tomasz Tichoniuk, Piotr Kosiński, Marek Niczyporuk