You are currently viewing SENSACYJNE ZWYCIĘSTWO Z GWIAZDĄ BYDGOSZCZ

SENSACYJNE ZWYCIĘSTWO Z GWIAZDĄ BYDGOSZCZ

Tenisiści stołowi SBR Dojlid Białystok odnieśli dzisiejszego wieczoru wyjątkowe zwycięstwo na wyjeździe, pokonując 3:2 drugi zespół w tabeli Lotto Superligi – Gwiazdę Bydgoszcz. Największą sensacją spotkania był mecz Wandżiego, który ograł dziesiątą rakietę światowego rankingu – Koreańczyka Jang Woojina. 

Dzisiejszy mecz był prawdziwym rollercoasterem emocji. W pierwszym pojedynku przy stole spotkali się Damian Węderlich i Jang Woojin – lider zespołu rywali, zajmujący dziesiąte miejsce w światowym rankingu WTT. Damianowi nie udało się znaleźć sposobu na Koreańczyka, który wygrał bez większych problemów 3:0. Wynik wyrównał Wang Zeng Yi, pokonując 3:1 Artura Grelę. Pojedynek był bardzo wyrównany, wszystkie sety rozstrzygnęły się w końcówce, ale ostatecznie przeważyło doświadczenie Wandżiego. Przed szansą na wyprowadzenie Dojlid na prowadzenie stanął Asuka Machi. Jego przeciwnikiem był jeden z najskuteczniejszych zawodników ligi, młody Mołdawianin Vladislav Ursu. Japończyk świetnie wszedł w mecz, wygrywając pierwszego seta i doprowadzając później do wysokiego prowadzenia . Asuka prowadził w pewnym momencie 2:1 w setach i 7:2 w punktach, ale rywalowi udało się w niesamowity sposób wyrównać wynik, a następnie wygrać czwartego seta na przewagi. W piątej, decydującej partii Vladislav Ursu wykazał się lepszymi nerwami, wygrywając 6:3. Kolejny pojedynek przyniósł jedną z największych sensacji tego sezonu. Wandżi pokonał 3:1 lidera Gwiazdy Bydgoszcz, Koreańczyka Jang Woojina. Kropkę nad i postawił debel Asuki Machi i Damiana Węderlicha, którzy wygrali 3:1 z duetem Artura Greli i Vladislava Ursu. 

„Wygrywamy niespodziewanie z jednym z najsilniejszych zespołów w lidze – Lotto Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz. Chociaż samo zwycięstwo niezmiernie cieszy, to wynik mógłby być jeszcze lepszy. Asuka Machi przegrał z Vladislavem Ursu mimo bardzo wysokiego prowadzenia. Przy stanie 2:1 i 9:5 zaczął grać zbyt pasywnie, chciał po prostu dowieźć pojedynek do końca, a to nigdy nie kończy się dobrze. Absolutnym hitem wieczoru było zwycięstwo Wandżiego nad Jang Woojinem. Ograć dziesiątą rakietę świata na takim etapie kariery to niesamowite osiągnięcie. Wandżi zagrał jak profesor, jego rywal nie przegrał wcześniej żadnej gry w lidze, a grał ze znakomitymi zawodnikami. Debel Asuki i Damiana też wyglądał świetnie, trzymali założenia taktyczne i grali odważnie. Generalnie poziom dzisiejszego meczu był kosmicznie wysoki. Chociaż mamy bardzo silną drużynę to przyznam, że nie spodziewałem się, że mogą grać aż tak dobrze. ” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

Już w tą niedzielę o godzinie 16:00 zapraszamy wszystkich kibiców na mecz Lotto Superligi w Białymstoku! Dojlidy zmierzą się z Polonią Bytom, a apetyt na zwycięstwo jest naprawdę wysoki. Gratulujemy drużynie i do zobaczenia na Dojlidach!

Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz – SBR Dojlidy Białystok 2:3
Jang Woojin – Damian Węderlich 3:0 (11:8 | 11:6 | 11:5)
Artur Grela – Wang Zeng Yi 1:3 (7:11 | 11:9 | 8:11 | 9:11)
Vladislav Ursu – Asuka Machi 3:2 (11:13 | 11:9 | 8:11 | 13:11 | 6:3)
Jang Woojin – Wang Zeng Yi 1:3 (11:8 | 9:11 | 5:11 | 7:11)
Grela/Ursu – Węderlich/Machi 1:3 (8:11 | 6:11 | 11:8 | 8:11)