You are currently viewing PORAŻKI Z LIDEREM, ZWYCIĘSTWO Z LUBONIEM

PORAŻKI Z LIDEREM, ZWYCIĘSTWO Z LUBONIEM

W ostatni weekend pierwszoligowe zespoł Dojlid rozegrały trzy pojedynki w ramach rozgrywek grupy północnej. Dojlidy I pokonały na wyjeździe 7:3 Luvenę LKTS Luboń, ale lider tabeli English Perfect KS AZS UWM Olsztyn okazał się lepszy od obu naszych zespołów – Dojlidy I uległy mu 2:8, a Dojlidy II 1:9. 

Porażki z Olsztynem ciężko nazwać zaskakującymi. Drużyna ze stolicy Warmii i Mazur jest bezapelacyjnie najsilniejsza w lidze, jej celem jest awans do ekstraklasy. Skład AZSu Olsztyn obfituje w utytułowane i doświadczone zawodniczki. Katarzyna Ślifirczyk to wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski z bogatym doświadczeniem w ekstraklasie kobiet i kadrze narodowej. Karolina Pęk jest podwójną medalistką Igrzysk Olimpijskich z Rio de Janeiro, gdzie zdobyła złoty medal w drużynie i brązowy medal w singlu. Aneta Olendzka, która nie przegrała w lidze jeszcze żadnej gry, ma na koncie złoty medal Mistrzostw Polski kadetów. Skład uzupełniają Wiktoria Wrzosek i Aleksandra Jarkowska, była zawodniczka UKS Dojlid Białystok. W dwóch meczach udało nam się urwać Olsztynowi trzy punkty. Karolina Hołda pokonała Karolinę Pęk, a Michalina Górska wygrała z Wiktorią Wrzosek. Trzeci punkt dorzucił debel Zuzi Borek i Julki Skwarek. Wśród pozostałych pojedynków były jednak takie, które przegraliśmy bardzo nieznacznie – aż sześć przegranych gier rozstrzygnęło się w piątych setach. 

UKS Dojlidy I zaliczyły z kolei świetne zwycięstwo na meczu wyjazdowym w Luboniu, gdzie wygraliśmy 7:3. Komplet punktów dla drużyny zdobyły Zuzia Borek i Karolina Hołda, punkt dorzuciła też Maja Łakoma. Dla Zuzi Borek było to istotne przełamanie kiepskiej passy, która trzymała ją przez ostatnie mecze ligowe.

Gratulujemy drużynom weekendowych zmagań i życzymy powowdzenia w nadchodzących rozgrywkach!

UKS Dojlidy Białystok I – English Perfect KS AZS UWM Olsztyn 2:8
UKS Dojlidy Białystok II – English Perfect KS AZS UWM Olsztyn 1:9
Luvena LKTS Luboń – UKS Dojlidy Białystok I 3:7