You are currently viewing ŻACY ZBIERAJĄ CENNE DOŚWIADCZENIE W ZIELONEJ GÓRZE

ŻACY ZBIERAJĄ CENNE DOŚWIADCZENIE W ZIELONEJ GÓRZE

Najmłodsi adepci tenisa stołowego z Dojlid mieli w ubiegły weekend okazję uczestniczyć w I Grand Prix Polski Żaków w Zielonej Górze. Podopieczni trenera Radosława Połubińskiego coraz częściej występują na zawodach rangi ogólnopolskiej, zbierając cenne doświadczenie i pnąc się po szczeblach rankingu. 

W pięcioosobowej reprezentacji Dojlid znaleźli się Kornel Obukowicz, Gabriel Obukowicz, Aleksander Romaniuk, Mateusz Romaniuk oraz Karol Lech. Olek i Karol mieli już zapewniony start w turnieju głównym, w przypadku Karola dzięki zwycięstwie I Grand Prix Województwa, a w przypadku Olka za sprawą limitu rankingowego. Swoich sił w piątkowych eliminacjach próbowało zatem pozostałych trzech zawodników. Kornel i Mateusz nie wygrali niestety żadnej gry w swoich grupach, ale doświadczenie występu na zawodach takiej rangi rozpaliło w nich apetyt na przyszłe sukcesy. Bliski wyjścia z grupy był z kolei Gabryś, który wygrał jeden z trzech rozegranych pojedynków. Ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu w grupie – o braku awansu zaważyły końcówki, ponieważ każdy z jego meczów rozstrzygnął się dopiero w piątym secie.

Sobotni turniej główny nie rozpoczął się dla naszych żaków zbyt korzystnie. Zarówno Olek jak i Karol przegrali wszystkie pojedynki w swoich grupach. Olek odnalazł jednak swoją grę w meczu ostatniej szansy turnieju barażowego, który wygrał pewnie 3:0 awansując tym samym do fazy pucharowej. W pierwszym meczu właściwej drabinki uległ rozstawionemu z numerem jedenastym Miłoszowi Zajdzie, a na koniec wygrał mecz o wyższy przedział kończąc turniej na miejscu siedemnastym. Karol po porażce w grupach stoczył jeszcze jeden pojedynek, z którego wyszedł zwycięsko, plasując się ostatecznie na pięćdziesiątym siódmym miejscu. 

” Moje wrażenie z turnieju są jak najbardziej pozytywne. Mateusz Romaniuk i Kornel Obukowicz to jeszcze skrzaci, występ w turnieju ze starszymi kolegami to dla nich przede wszystkim szansa na zebranie doświadczenia. Chociaż przegrali wszystkie gry, to widać było wolę walki, mecze nie były jednostronne. Gabryś otarł się o wyjście z grupy w turnieju eliminacyjnym, z czego też jestem zadowolony. Jeżeli chodzi o turniej główny, to w fazie grupowej chłopaków widocznie przygniotła presja. Rozluźnili się dopiero później – Karol wygrał swój ostatni pojedynek, a Olek wygrał jeszcze dwa, kończąc turniej na siedemnastym miejscu. Bardzo cieszy mnie ich postawa, a jeśli chodzi o aspekty techniczne, to wiem nad czym musimy pracować.” – komentuje trener Radosław Połubiński. 

Poniżej znajdują się szczegółowe wyniki turnieju, gratulujemy wszystkim zawodnikom występu i życzymy powodzenia w dalszych treningach i startach turniejowych!

I GRAND PRIX POLSKI ŻAKÓW – WYNIKI
I GRAND PRIX POLSKI ŻAKÓW – TURNIEJ ELIMINACYJNY