You are currently viewing DOJLIDY WRÓCIŁY Z I GRAND PRIX POLSKI JUNIORÓW

DOJLIDY WRÓCIŁY Z I GRAND PRIX POLSKI JUNIORÓW

W ubiegły weekend w Szczawnie Zdroju przy granicy z Czechami odbyło się I Grand Prix Polski Juniorów w sezonie 2023/2024. W turnieju głównym Dojlidy reprezentowało dziewięciu zawodników – pięć juniorek i czterech juniorów. Chociaż wyniki naszych reprezentantów nie powalają na kolana, to nie możemy też mówić o wielkim rozczarowaniu – w najlepszej szesnastce turnieju znaleźli się Alan Kulczycki, Dawid Chilicki, Karolina Hołda, Zuzia Borek i Michał Wandahowicz. 

Zmagania w Sczawnie Zdroju rozpoczęły się jak zawsze od piątkowego turnieju eliminacyjnego – ostatniej szansy na zakwalifikowanie się do głównej części zawodów dla tych, którym nie udało się awansować z Grand Prix Województwa lub rankingu. Swoich sił próbowali w nim Wiktoria Soczko, Konrad Gryk i Ania Pacelt. Konrad i Wiktoria z powodzeniem przebrnęli przez piątkowe eliminacje, a Ania otarła się o awans – w decydującym meczu uległa 2:3 Malwinie Słupskiej mimo wysokiego prowadzenia. 

Sobotni turniej główny rozpoczął się bardzo obiecująco. Przez fazę grupową z powodzeniem przebrnęli Alan Kulczycki, Dawid Chilicki, Karolina Hołda, Zuzia Borek, Michał Wandahowicz, Maja Łakoma i Julka Skwarek. Wiktoria Soczko i Konrad Gryk zajęli w swoich grupach kolejno trzecie i czwarte miejsce. Kluczowe porażki przyszły dopiero w fazie pucharowej. Julka Skwarek przegrała pierwszą rundę, Zuzia Borek, Karolina Hołda, Alan Kulczycki, Michał Wandahowicz i Dawid chilicki odpadli w rundzie drugiej, walcząc o wejście do ćwierćfinałów. 

„Jeżeli chodzi o wyniki, to nie ma powodów ani do radości ani do wielkiego rozczarowania. W sobotę wszyscy grali dobrze, większość wyszła z grupy. O porażkach w niedzielę zaważyło parę czynników. Jednym z nich jest na pewno presja – wszyscy trenowali ciężko przez całe wakacje i wrzesień, bardzo zależało im, żeby pokazać to na turnieju. Szansa na wynik dla naszych juniorek była o tyle większa, że na zawodach nieobecne były trzy najwyżej rozstawione zawodniczki – myślę, że dziewczyny miały to z tyłu głowy i niepotrzebnie dołożyły sobie w ten sposób stresu. Michał i Alan nie byli w najwyższej dyspozycji, każdy miewa gorsze występy. Dawid Chilicki pokonał w sobotę rozstawionego z numerem piątym Dawida Michnę i jak sam mówił, czuł się przy stole świetnie. W niedzielę miał jednak problemy zdrowotne i zagrał znacznie gorzej. Na sali panowała spora wilgoć i chociaż przeszkadzało to wszystkim uczestnikom, to Ci, którzy grają czopami odczuli to chyba najmocniej – mam na myśli Karolinę Hołdę i Konrada Gryka.

Ostatecznie w najlepszej szesnastce znalazło się pięciu zawodników, chociaż nikt nie awansował do ćwierćfinału. Myślę jednak, że nie ma co brać tych wyników zbytnio do głowy ani wyciągać pochopnych wniosków – poczekajmy do II Grand Prix Polski. Wiemy, nad czym musimy pracować i od poniedziałku wracamy do treningów.” – komentuje trener Marcin Jarkowski. 

Poniżej znajdują się szczegółowe wyniki turnieju, gratulujemy wszystkim zawodnikom występu i życzymy powodzenia w dalszych treningach i startach turniejowych!

I GRAND PRIX POLSKI JUNIORÓW – WYNIKI
I GRAND PRIX POLSKI JUNIOREK – WYNIKI
I GRAND PRIX POLSKI JUNIORÓW – TURNIEJ ELIMINACYJNY 
I GRAND PRIX POLSKI JUNIOREK – TURNIEJ ELIMINACYJNY