You are currently viewing DOJLIDY I: ZWYCIĘSTWO W LUZINIE, REMIS W GDAŃSKU

DOJLIDY I: ZWYCIĘSTWO W LUZINIE, REMIS W GDAŃSKU

Dziewczyny z pierwszego zespołu Dojid powtórzyły w ubiegły weekend trasę przebytą niedawno przez swoje koleżanki. Zagrały na Pomorzu dwa mecze w ramach I ligi kobiet, remisując 5:5 z MRKsem Gdańsk i wygrywając 8:2 z Energą Luzino. 

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że dziewczyny oba spotkania rozegrały jednego dnia. Ich pierwszym rywalem był MRKS Gdańsk, który okazał się niedawno nieznacznie lepszy od Dojlid II. Nasz pierwszy zespół poradził sobie jednak trochę lepiej – po ponad 3 godzinnej batalii zremisowaliśmy 5:5. Punkty punkty w grach singlowych zdobyła Karolina Hołda, po jedynym dorzuciły również Zuzia Borek i Maja Łakoma. Piąty punkt zapewnił debel Julki Skwarek z Zuzią Borek. 

Od razu po meczu z Gdańskiem Dojlidy wyjechały na kolejne spotkanie do oddalonego o 50km Luzina, gdzie zaliczyły pewne zwycięstwo 8:2. Jedyne porażki należały do Zuzi Borek, która była w weekend w wyraźnie słabszej dyspozycji. Trzeba jednak przyznać, że wiele z ośmiu pozostałych zwycięstw były naprawdę ciężko wywalczone – trzy pojedynki pięciosetowe, trzy czterosetowe i tylko dwa zwycięstwa bez straty seta. 

„Dziewczyny miały naprawdę intensywny weekend. Mecz z Gdańskiem był na styku, mieliśmy swoje szanse żeby wygrać, chociaż myślę, że trzeba się z tego remisu cieszyć. Najbardziej szkoda mi tu singla Julki Skwarek, która przegrała 2:3 z Sylwią Rajkowską mimo prowadzenia 2:0 i 5:1. Wynik spotkania z Luzinem uważam z kolei za nieco zawyżony, było dużo ciężej, niż wskazuje na to wynik. Karolina Hołda obroniła z Nuriyą Zhaludok dwie piłki meczowe, Julka Skwarek wyciągnęła pojedynek z Katarzyną Płotką z wyniku 1:2. Po tym wyjeździe widzę wyraźne przełamanie drugiego stołu, Julka i Maja grały naprawdę dobry tenis stołowy.” – komentuje trener Marcin Jarkowski. 

Dojlidy I wróciły do Białegostoku z trzema punktami. Zajmują aktualnie drugie miejsce w tabeli, ale mają rozegrany jeden mecz awansem, więc ciężko się tą pozycją sugerować. Gratulujemy dziewczynom udanego wyjazdu!

MRKS Gdańsk – UKS Dojlidy I 5:5 – WYNIKI SZCZEGÓŁOWE
GOSRiT Energa Mar-Bruk ZRB Luzino – UKS Dojlidy I 2:8 – WYNIKI SZCZEGÓŁOWE