You are currently viewing ZWYCIĘSTWO Z GDAŃSKIEM NA DOBRY POCZĄTEK SEZONU!

ZWYCIĘSTWO Z GDAŃSKIEM NA DOBRY POCZĄTEK SEZONU!

SBR Dojlidy Białystok wygrały wczoraj swój inauguracyjny mecz w Lotto Superlidze, pokonując Baltę Gdańsk 3:0 na wyjeździe. Ciężko wyobrazić sobie lepsze rozpoczęcie sezonu, aczkolwiek mecz był znacznie bardziej zacięty, niż wskazuje na to wynik. 

Ostatnie dni przed meczem zespół Dojlid spędził trenując wspólnie w Białymstoku. Do Gdańska drużyna dotarła już w sobotę, a dzień później o godzinie 16:00 rozpoczęliśmy spotkanie z Baltą Gdańsk. 

Skład gospodarzy był nieco inny, niż początkowo zakładaliśmy. W drużynie Balty nie wystąpił żaden z zakontraktowanych Azjatów. W pierwszym pojedynku przy stole spotkali się Wang Zeng Yi oraz Diogo Carvalho. Pojedynek był wyjątkowo zacięty, a do jego rozstrzygnięcia zawodnicy potrzebowali pięciu setów. W ostatnim z nich lepszy okazał się Wandżi, wygrywając 6:2 (przypominamy, że według nowej formuły rozgrywek Lotto Superligi w piątym secie gramy do 6 wygranych punktów i serwujemy na zmianę). Drugi punkt dla Dojlid wywalczył Asuka Machi, pokonując 3:1 Georgiosa Stamatourosa. Japończyk wygrał dwa pierwsze sety, przegrał trzeciego i domknął mecz w czwartym wygrywając 11:7. Zwycięstwo Dojlid przypieczętował Damian Węderlich ogrywając 3:2 Tomasza Tomaszuka. Polacy szli łeb w łeb, ale presję ostatniego seta lepiej wytrzymał Damian, wygrywając 6:4. 

„Wygrana za 3 punkty bardzo nas cieszy. Już przed meczem miałem dobre przeczucie patrząc na rozgrzewkę naszej drużyny, widać było dobre podejście i dyspozycję na stole. Mecz był mimo wszystko bardzo zacięty – Wandżi męczył się z Portugalczykiem Diogo Carvalho, Asuka miał problemy z backhandową okładziną, ewidentnie spadała mu z niej piłka. Damian wygrał naprawdę minimalnie, ale dobrze wytrzymał presję. Ostatecznie wygrywamy jednak 3:0, każdy zdobył po punkcie – w końcu rozpoczęcie sezonu, na jakie czekałem. Teraz mamy trochę przerwy, a następny mecz zagramy 24 września w Białymstoku z Bogorią Grodzisk Mazowiecki.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

Serdecznie gratulujemy drużynie zwycięstwa i zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, gdzie znajdziecie aktualności z życia Dojlid!

 

Balta KS AZS AWFiS Gdańsk – SBR Dojlidy Białystok 0:3

Diogo Carvalho – Zeng Yi Wang 2:3 (11:8 | 8:11 | 5:11 | 11:7 | 2:6)
Georgios Stamatouros – Asuka Machi 1:3 (10:12 | 6:11 | 11:8 | 7:11)
Tomasz Tomaszuk – Damian Węderlich 2:3 (12:10 | 4:11 | 6:11 | 11:7 | 4:6)