You are currently viewing ZAPOWIEDŹ INAUGURACYJNEGO MECZU Z BALTĄ GDAŃSK

ZAPOWIEDŹ INAUGURACYJNEGO MECZU Z BALTĄ GDAŃSK

Do pierwszego meczu SBR Dojlid Białystok w nowym sezonie Lotto Superligi pozostały już tylko dwa dni. W najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 nasza drużyna zmierzy się na wyjeździe z Baltą Gdańsk. Zobaczmy, jak zapowiada się ten mecz.

Zespół gospodarzy przeszedł istotne zmiany kadrowe względem poprzedniego sezonu. Z drużyny odszedł Wang Zeng Yi, który po dwuletniej przerwie wrócił do Dojlid Białystok. „Jedynką” w Gdańsku będzie zatem jeden z wpisanych do składu Chińczyków: Fan Shengpeng, Hanfeng Liu lub Wang Jianan. Istotnym wzmocnieniem zespołu Balty jest też Portugalczyk Diogo Carvalho, srebrny medalista drużynowych Mistrzostw Europy. Polska część podstawowego składu drużyny pozostaje bez zmian – Tomasz Tomaszuk i Szymon Malicki. 

SBR Dojlidy to jak wiecie duży powiew świeżości – wymieniliśmy w tym sezonie cały skład. Po dwuletniej przerwie wrócił do nas Wandżi. Bardzo silnym zasobem drużyny będzie także Japończyk Asuka Machi, grający w poprzednich sezonach ze skutecznością na poziomie 80%. Trzecim zawodnikiem naszego zespołu jest Damian Węderlich, który trafił do nas z Torunia. Rezerwowym Dojlid w meczu z Gdańskiem na meczu będzie junior Dawid Chilicki. 

„Nastroje przed pierwszym spotkaniem w sezonie mamy naprawdę dobre. Wszyscy zawodnicy są już w Białymstoku i trenują razem w klubie. Jutro pojedziemy do Gdańska, żeby być na miejscu dzień przed meczem. Jedziemy po zwycięstwo, ale ciężko jest przewidzieć wynik. Mamy mocny skład, ale Gdańsk wcale nie odstaje, a na ten moment nie wiemy kogo wystawią. Trochę więcej będziemy wiedzieli dzisiaj wieczorem po meczu Balty z Grudziądzem – z nami zagrają prawdopodobnie w takim samym składzie. 
Lotto Superliga już wystartowała, a za nami pierwszy mecz sezonu, w którym Polonia Bytom pokonała 3:0 Gwiazdę Bydgoszcz. Wszyscy mówią o ogromnym zaskoczeniu, ale to lekka przesada. Wynik może jest niespodziewany, ale jeżeli spojrzymy na poszczególne pojedynki to nie ma tutaj ogromnych sensacji. Patryk Chojnowski ograł Włocha Matteo Mutti, co wcale mnie nie dziwi. Na uwagę zasługuje na pewno zwycięstwo Viktora Brodda, który pokonał 3:0 Vladislava Ursu – to nie lada wyczyn. Trzecie oczko dla Polonii dorzucił Patryk Zatówka wygrywając 3:1 z Arturem Grelą, co bardzo mnie cieszy. Rozmawiałem z Patrykiem prywatnie i mówił, że nie doskwiera mu już biodro. Tak czy inaczej, patrzymy przede wszystkim na siebie.” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

Link do transmisji meczu SBR Dojlid Białystok z Baltą Gdańsk pojawi się na naszym Facebooku, zapraszamy do kibicowania już w tą niedzielę o godzinie 18:00.