You are currently viewing WRZEŚNIOWY MARATON LOTTO SUPERLIGI – PRZED NAMI TRZY MECZE

WRZEŚNIOWY MARATON LOTTO SUPERLIGI – PRZED NAMI TRZY MECZE

Sezon Lotto Superligi już się rozpoczął, za nami dwie kolejki rozgrywek. SBR Dojlidy Białystok rozegrały do tej pory jeden mecz, w którym pokonaliśmy na wyjeździe Baltę Gdańsk wynikiem 3:0. Przed nami intensywny wrzesień, ponieważ czekają nas aż trzy spotkania, dwa u siebie oraz jedno na wyjeździe. 

Najbliższy mecz rozegramy już w niedzielę 24 września o godzinie 18:00 na dużej hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku. Przeciwnikiem Dojlid będzie aktualny Mistrz Polski, zwycięzca ubiegłego sezonu Lotto Superligi – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki. W składzie podstawowym rywali nie zaszły żadne zmiany. Występują tam znany obrońca z Grecji Gionis Panagiotis, młody fenomen polskiego tenisa stołowego, 17-letni Miłosz Redzimski oraz jego rówieśnik, grający stylem piórkowym Michał Gawlas. W ubiegłym sezonie Bogoria nie dała nam żadnych szans, ale tegoroczne spotkanie zapowiada się zupełnie inaczej. Dojlidy wymieniły cały skład, a w naszych szeregach znaleźli się Wang Zeng Yi, Joao Monteiro, Damian Węderlich oraz Asuka Machi. Chociaż nie jesteśmy faworytem nadchodzącego meczu, to z pewnością mamy szanse. 

„Mecz z Bogorią miał odbyć się wcześniej, ale zgodziliśmy się przełożyć go na prośbę gości. Skupiamy się teraz tylko na tym spotkaniu, chcemy przygotować się do niego możliwie najlepiej zarówno sportowo jak i organizacyjnie. Oprócz Bogorii we wrześniu zmierzymy się także z Dekorglassem Działdowo oraz Akademią Zamojską Zamość. Mecz z Działdowem zagramy u siebie, transmitowany będzie w telewizji TVP Sport. Spotkanie z Zamościem będzie wyjazdowe i odbędzie się w ostatni weekend września. 

Już teraz mogę zdradzić, że we wrześniu dołączy do nas Joao Monteiro, nowy zawodnik Dojlid, trzykrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich z Portugalii. Nie chcę precyzować jeszcze, w których spotkaniach dokładnie wystąpi, ale z pewnością warto zobaczyć go w akcji, oprócz wysokiej skuteczności ma także widowiskowy styl gry. 

Dotychczasowe wyniki w nowym sezonie Lotto Superligi są bardzo ciekawe. O falstarcie mówić mogą Lotto Polski Cukier Gwiazda Bydgoszcz oraz Oxynet Jarosław – oba kluby dość niespodziewanie przegrały swoje pierwsze spotkania. Największą sensacją jest z pewnością zwycięstwo Piotra Chodorskiego, który pokonał 17 rakietę świata, Nigeryjczyka Quadriego Arunę. Na tym etapie sezonu nie liczymy jeszcze punktów, chcemy po prostu zagrać jak najlepiej każdy mecz.”  – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i sympatyków tenisa stołowego już 24 września na dużą halę Zespołu Szkół Rolniczych. Przyda nam się gromki doping w meczu z Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Do zobaczenia!

📅 SBR Dojlidy Białystok – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 24.09.2023, 18:00 (niedziela)
📅 SBR Dojlidy Białystok – Dekorglass Działdowo 28.09.2023, 18:00 (czwartek)
📅 Akademia Zamojska Zamość – SBR Dojlidy Białystok 30.09.2023, 16:00 (sobota)