You are currently viewing SZEŚĆ MEDALI DOJLID NA I GRAND PRIX WOJEWÓDZTWA

SZEŚĆ MEDALI DOJLID NA I GRAND PRIX WOJEWÓDZTWA

W ubiegłą niedzielę zawodnicy Dojlid rywalizowali w I WTK sezonu 2023/2024 w kategoriach młodzików, kadetów oraz seniorów. Wywalczyliśmy w sumie sześć miejsc na podium i dwa awanse – złote medale zdobyli Kamila Gryko (seniorki) oraz Marysia Karczmarz (kadetki). 

W pierwszym wojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym rozegranym 17 września na dużej hali Szkoły Podstawowej nr. 49 w Białymstoku rywalizowały aż trzy kategorie wiekowe. Do walki o awans stanęło w niedzielę ponad 100 zawodników i zawodniczek z województwa Podlaskiego! W turnieju seniorów nie było większych niespodzianek. Zwycięstwo odniósł Kamil Zdzienicki, który pokonał w finale Piotrka Michalskiego nie tracąc w pojedynku żadnego seta. Mimo talentu i walecznej postawy Piotrka, ponad dziesięcioletnia różnica wieku i doświadczenia przy stole względem przeciwnika okazała się niemożliwa do przeskoczenia. Wysokie lokaty wywalczyli także Bohdan Linskyi (4 miejsce) oraz Dawid Chilicki (5 miejsce). Turniej seniorek był w gruncie rzeczy wewnętrzną rywalizacją tenisistek Dojlid – na 13 uczestniczek tylko jedna reprezentowała inny klub. Bezkonkurencyjna okazała się Kamila Gryko, która w finale pokonała Karolinę Hołdę. Trzecie miejsce na podium przypadło Zuzi Borek, a tuż za nią uplasowały się Michalina Górska, Julia Skwarek i Maja Łakoma. W zmaganiach kadetek najlepsza okazała się Marysia Karczmarz, nowa zawodniczka Dojlid Białystok, która dołączyła do naszego klubu od września. W rywalizacji młodzików srebrny medal wywalczył Gabriel Tomczak, który uległ w finale Marcelowi Konopce z UKS Ósemki Białystok. Tuż za podium uplasował się Aleksander Romaniuk, a 5 miejsce zdobył Michał Gardocki

Początek nowego sezonu zaliczyć możemy do udanych. Zdobyliśmy na razie 6 medali w I Grand Prix Województwa, a przed nami jeszcze rywalizacja juniorów, skrzatów i żaków, gdzie zdobędziemy ich prawdopodobnie jeszcze więcej. Najważniejsze jednak nadal przed nami – występy na Grand Prix Polski to dużo bardziej wymagające zadanie. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia na arenie ogólnopolskiej!

WYNIKI 1 GRAND PRIX WOJEWÓDZTWA SENIORÓW I SENIOREK
WYNIKI 1 GRAND PRIX WOJEWÓDZTWA KADETÓW I KADETEK
WYNIKI 1 GRAND PRIX WOJEWÓDZTWA MŁODZIKÓW I MŁODZICZEK