You are currently viewing I GRAND PRIX WOJEWÓDZTWA – KOLEJNE 11 MEDALI DOJLID

I GRAND PRIX WOJEWÓDZTWA – KOLEJNE 11 MEDALI DOJLID

W ubiegłą niedzielę na dużej hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku odbyło się I Grand Prix Województwa w kategoriach juniorów, żaków i skrzatów. Zgodnie z przewidywaniami Dojlidy pokazały się na turnieju ze świetnej strony – zawodnicy naszego klubu stawali na podium aż 11 razy! 

Pierwsze dwa miejsca w turnieju juniorów zajęli zawodnicy Ósemki Białystok, Kacper Perkowski i Michał Jurczuk. Najwyżej z zawodników Dojlid uplasował się Konrad Gryk, który zdobył brązowy medal. Tuż za nim znaleźli się Bohdan Linskyi i Szymon Patejczuk. Rywalizację juniorek wygrała nowa zawodniczka Dojlid, Maja Łakoma. W finale pokonała klubową koleżankę Wiktorię Soczko. Na najniższym stopniu podium stanęła Ania Pacelt

„W kategorii juniorów i juniorek nie było żadnych zaskoczeń. Wygrali najwyżej rozstawieni zawodnicy, Kacper Perkowski i Maja Łakoma. Jeżeli chodzi o juniorki to nic więcej na arenie wojewódzkiej nie poprawimy, zajmujemy ponownie całe podium, a uwagę skupić trzeba na Grand Prix Polski. Wśród juniorów chciałbym, żeby ktoś z Dojlid wywalczył w tym sezonie awans z Grand Prix Województwa. Szanse z pewnością mają Konrad i Bohdan, ale trochę im jeszcze brakuje. Być może zadanie będzie nieco łatwiejsze, jeżeli Kacper Perkowski uzyska limit na następny turniej.” – komentuje trener Marcin Jarkowski. 

Bardzo dobre wyniki Dojlidy uzyskały także w najmłodszych kategoriach, żakach i skrzatach. Podopieczni trenera Radka Połubińskiego zdobyli aż 7 medali. Turniej żaków zwyciężył Karol Lech, drugie miejsce przypadło Gabrielowi Obukowiczowi. Srebrny medal wywalczyła także Róża Okołot, która uległa w finale koleżance z Grajewa, Liwii Pieńczykowskiej. Całe podium turnieju skrzatów zajęli nasi zawodnicy – złoty medal odebrał Kornel Obukowicz, srebro Mateusz Romaniuk, a brąz Hubert Tomczak. Złoty medal skrzatek powędrował zgodnie z oczekiwaniami do Róży Okołot

„Jak widać nasza praca nie idzie na marne, siedem medali z czego trzy złote uważam za świetny wynik. Mateusz Romaniuk uzyskał limit na Grand Prix Polski Żaków, co wykorzystał jego kolega Karol Lech, wygrywając turniej po bardzo zaciętym finale z Kornelem Obukowiczem. Róża Okołot wygrała rywalizację skrzatek, a w żaczkach zajęła drugie miejsce, co również zasługuje na uznanie. Młodzi adepci zbierają cenne doświadczenie, coraz częściej będziemy pokazywać się na turniejach ogólnopolskich.” – komentuje trener Radosław Połubiński. 

Rozegraliśmy już I Grand Prix Województwa we wszystkich kategoriach wiekowych. W najbliższych tygodniach zawodnicy Dojlid sprawdzą się na arenie ogólnopolskiej, podczas I Grand Prix Polski. Gratulujemy dobrych wyników i życzymy powodzenia!