You are currently viewing ZACZYNAMY PRZYGOTOWANIA DO NOWEGO SEZONU

ZACZYNAMY PRZYGOTOWANIA DO NOWEGO SEZONU

Nowy sezon zbliża się wielkimi krokami, a zawodnicy naszego klubu nie próżnują. Wraz z początkiem sierpnia rozpoczęliśmy intensywne przygotowania do nadchodzących we wrześniu startów turniejowych. Pierwszą połowę sierpnia spędzimy w Białymstoku, a w drugiej część zawodników weźmie udział w zgrupowaniu w Rzeszowie. 

W sporcie spotkać można się ze stwierdzeniem, że medale zdobywa się na wakacjach. Ciężko się z tym nie zgodzić – letni okres wolny od zajęć szkolnych do dla młodych zawodników idealny czas, żeby w pełni skupić się na treningu.

„Rozpoczęliśmy przygotowania do nowego sezonu. Podzieliliśmy zawodników na dwie zasadnicze grupy treningowe: młodszą oraz juniorską. Półkolonie grupy młodszej będą wyglądały nieco inaczej. Oprócz treningów tenisa stołowego na dzieci czekają także różnego rodzaju gry i zabawy ruchowe, aktywności integracyjne oraz atrakcje dodatkowe. Na treningach grupy młodszej główny nacisk położymy na utrwalenie podstaw gry oraz poprawę ogólnej sprawności ruchowej. ” – komentuje trener Radosław Połubiński.

„Grupa juniorska ma przed sobą nieco inne zadania. Zaczniemy od elementów regularnych – niektórzy zawodnicy mieli trochę przerwy od treningu i musi wrócić im czucie piłeczki. Jak tylko to się stanie, chcemy skupić się na pracy nad słabościami poszczególnych zawodników. Wprowadzając zmiany w technice trzeba liczyć się z tym, że zanim przyniesie to korzyści, nastąpi krótki okres słabszej gry – to normalne. To są rzeczy, które ciężko jest poprawiać w sezonie, kiedy turniej goni turniej. Wakacje są do tego najodpowiedniejsze. Bliżej końca obozu będziemy wprowadzali coraz więcej elementów meczowych, z serwem i odbiorem. Chcemy wejść w sezon przygotowani możliwie najlepiej. ” – mówi trener Marcin Jarkowski. 

W Białymstoku trenować będziemy do 18 sierpnia. Od 20 sierpnia część zawodników pojedzie do Rzeszowa, gdzie trenować będą prawie do końca miesiąca. Od września rozpocznie się sezon zasadniczy, a razem z nim turnieje i występy ligowe.