You are currently viewing WANDŻI – PRZYGOTOWANIA, FORMA, SPRZĘT I SUPERLIGA

WANDŻI – PRZYGOTOWANIA, FORMA, SPRZĘT I SUPERLIGA

Do inauguracyjnego meczu nowego sezonu Lotto Superligi pozostały już tylko cztery dni. SBR Dojlidy Białystok zmierzą się na wyjeździe z KS AWFiS Baltą Gdańsk, a my rozmawiamy dzisiaj z zawodnikiem, który ostatnie dwa lata grał właśnie w tym klubie. 

Wang Zeng Yi znany wszystkim dobrze jako Wandżi wraca do Dojlid po dwuletniej rozłące. W ostatniej rozmowie podkreślał, że świetnie wspomina grę w Białymstoku i tutejszych kibiców. Dzisiaj pytamy go o przygotowania, dyspozycję, składy drużyn i sprzęt. 

Jak wyglądają Twoje przygotowania do nadchodzących meczy Lotto Superligi?

W ostatnim czasie trenowałem naprawdę sporo. Jakiś czas temu przeprowadziłem się ze swoją żoną do Wiednia z uwagi na jej studia medyczne. Trenowałem tam dużo z juniorską kadrą Austrii, miałem też okazję trenować z kadrą Słowacji. 

Jak oceniasz swoją dyspozycję?

Oceniam ją bardzo dobrze, głównie ze względu na to, że uwolniłem sobie więcej czasu na trening. W Austrii pomagam trochę jako trener i sparingpartner, ale mam sporo wolnych przebiegów na trening czy życie prywatne, a nie zawsze tak było. 

Co sądzisz o składach pozostałych drużyn? Jak Dojlidy wypadają na ich tle?

Tegoroczne składy superligowych drużyn są naprawdę mocne. Myślę jednak, że nasza drużyna wcale nie odstaje poziomem, w mojej ocenie możemy wygrać z każdym i walczyć o wysokie lokaty, być może nawet medal. 

Wielu amatorów chciałoby wiedzieć, jakiej używasz deski i okładzin. Uchylisz rąbka tajemnicy?

<śmiech> Pewnie, uchylę. Deska jest wykonana specjalnie dla mnie, uczestniczyłem w jej tworzeniu.  Nie można dostać jej na rynku Europejskim. Wykonała ją firmą Yinhe, która jest moim sponsorem – jej siedziba znajduje się nawet w moim mieście. Na forehendowej stronie deski jest drzewo różane i karbon, na stronie backhandowej limba i ALC – to dla mnie idealne połączenie, przystosowane do mojego stylu gry i plastikowych piłek. Jeżeli chodzi o okładziny, to na forehandzie gram czopem Friendship, a na backhandzie Butterfly Dignics 09C. 

Już dzisiaj cała drużyna SBR Dojlid spotkała się w Białymstoku, gdzie trenować będą przez 3 dni do inauguracyjnego meczu z Gdańskiem. Link do transmisji niedzielnego spotkania pojawi się na naszym facebookowym profilu. Zapraszamy do kibicowania przed ekranami, a już 24 września widzimy się na dużej hali Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku!