You are currently viewing SKUPIAMY SIĘ NA LIDZE

SKUPIAMY SIĘ NA LIDZE

W lipcu rozpatrywaliśmy ewentualność zgłoszenia drużyny SBR Dojlid Białystok do rozgrywek europejskich pucharów, w których występują między innymi zespoły Dartom Bogorii Grodzisk Mazowiecki czy Dekorglassu Działdowo. Dzisiaj wiemy już, że planu nie uda się zrealizować w nadchodzącym sezonie. Całą uwagę postanowiliśmy skupić na Lotto Superlidze, która startuje już 1 września. 

Na europejskie puchary składają się dwie międzynarodowe ligi tenisa stołowego organizowane przez ETTU: Liga Mistrzów oraz Puchar Europy. Występy w pucharach europejskich to prestiż nie tylko dla klubu, ale również miasta i regionu. W ostatnich latach jedyną drużyną sportową z województwa Podlaskiego, która miała epizod występów w jakiejkolwiek lidze rangi europejskiej była Jagiellonia Białystok. 

„Chociaż skład Dojlid na nadchodzący sezon jest silniejszy niż kiedykolwiek i z pewnością pozwoliłby na równą rywalizację w europejskich pucharach, to nie zdecydowaliśmy się w nich wystąpić. Mieliśmy zbyt mało czasu, żeby pozyskać dodatkowe środki i spełnić wszystkie wymagania od strony organizacyjnej. Klub jest w dobrej i stabilnej sytuacji, ale to jeszcze nie ten moment. Skupiamy się na lidze – w pierwszej połowie sezonu chcemy wejść do najlepszej szóstki, a w drugiej zawalczyć o medal. Na grę na arenie europejskiej przyjdzie jeszcze czas. ” – komentuje menadżer klubu, Piotr Anchim.

Inauguracyjny mecz Lotto Superligi odbędzie się 1 września na dużej hali ZSR w Białymstoku. Nowa drużyna SBR Dojlid Białystok podejmie aktualnego mistrza Polski – Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki. Przypomnijmy, że nasz zespół na sezon 2023/2024 tworzą Wang Zeng Yi, Asuka Machi, Joao Monteiro oraz Damian Węderlich. Nie jest jeszcze pewne, w jakim składzie SBR Dojlidy zagrają pierwsze spotkanie, ale na pewno nie zabraknie dobrego widowiska. Bądźcie z nami!